امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132032
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه «شاهد عینی» که به بررسی حوادث انقلاب و پس از آن در حوزه های ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه «شاهد عینی» که به بررسی حوادث انقلاب و پس از آن در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می پردازد این هفته به سراغ حسین جعفریان رفته است.

محمدحسین جعفریان شاعر، مستندساز، روزنامه‌نگار و خبرنگار جنگی ایرانی است که طی دو دوره، رایزنی فرهنگی ایران در افغانستان را بر عهده داشته است.

 گزارشات و مستندهای او از جنگ های مختلف چند ساله اخیر به ویژه در کشورهایی همچون افغانستان، تاجیکستان، بوسنی، پاکستان، کشمیر، عراق و لبنان موجب شهرت بین المللی او شده اند.

از جمله مستندهای مشهور او می توان به «حماسه ناتمام» یا شیر دره پنجشیر اشاره کرد که به زندگی احمدشاه مسعود می پردازد.

جعفریان در سال ۱۳۷۲در شمال شرق افغانستان از ناحیه پامجروح شد. وی یکی از معدود خبرنگاران جهان است که با ملا محمد عمر رهبر طالبان دیدار داشته‌ است. در حال حاضر جعفریان یکی از کارشناسان خبره ایرانی در امور افغانستان به شمار می رود و به همین دلیل مهمان ویژه این هفته «شاهد عینی» خواهد بود.

مجری برنامه در این قسمت حول محورهایی همچون افغانستان، قدرت گرفتن طالبان در این کشور، شخصیت احمد شاه مسعود، واقعه مزارشریف و حمله به کنسولگری ایران با جعفریان به گفت وگو می نشیند.

قاسم اورنگی «شاهد عینی» را برای شبکه افق تهیه و کارگردانی می کند.

این قسمت از این مجموعه ساعت 19 روز پنجشنبه 20 آذر و تکرار آن روز بعد ساعت 17 از شبکه افق به نمایش در می‌آید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار