امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132044
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «کنستانتین دالگوف» نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «کنستانتین دالگوف» نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه روسیه در امور حقوق بشر، دموکراسی و ارجحیت قانون امروز پنج شنبه در بیانیه‌ای که در سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شد، تاکید کرد که مقامات مسکو از سازمان‌های بین المللی  انتظار دارد که از دولت آمریکا بخواهند تا اطلاعات کامل مربوط به نقض حقوق بشر از سوی سرویس‌های امنیتی این کشور در جریان به اصطلاح «جنگ با تروریسم» را فاش کنند.

در این بیانیه با اشاره به اینکه دولتمردان آمریکایی هنوز مایل نیستند که بخش‌های سری گزارش سنای آمریکا در مورد فعالیت سازمان سیای این کشور را فاش کنند، یادآور شده است: «ما از جوامع مدافع حقوق بشر و سازمان‌های بین المللی فعال در این زمینه می‌خواهیم تا از مقامات واشنگتن تقاضا کنند تا همه اطلاعات مربوط به نقض حقوق بشر و اقدامات غیرقانونی که در چارچوب مبارزه بین المللی با تروریسم صورت گرفته را فاش کرده و خواستار پاسخگو بودن مقصرین این جنایات در برابر مراجع قانونی شوند.»

دالگوف در این بیانیه تاکید کرده است: «این صفحه تاسف انگیزی از تاریخ است که هنوز گشوده نشده است و این در حالی است که اقدامات سرویس‌های امنیتی آمریکا در گوانتانامو هنوز ادامه دارد و بیش از 13 سال است که بسیاری از مظنونین دست داشتن در اقدامات تروریستی بدون محاکمه و ثابت شدن جرم آنها در آنجا نگهداری می‌شوند. این اقدامات با کلیه ادعاهایی که دولت ایالات متحده نسبت به "استانداردهای دموکراسی" دارد، مغایر بوده و نشان می‌دهد که واقعیات دقیقا برخلاف این است».

نماینده ویژه وزارت خارجه روسیه در امور حقوق بشر در این بیانیه یادآور شده است که گزارش سنای آمریکا در مورد شکنجه در زندان‌های سری سازمان سیا تایید می‌کند که دولت آمریکا بطور سیستماتیک حقوق بشر را نقض می‌کند.

به عقیده مقامات وزارت خارجه روسیه، ، برغم اینکه چنین شکنجه‌های توهین آمیزی در خارج از خاک ایالات متحده صورت گرفته است، ولی این مسئله مسئولیت مقامات واشنگتن در خصوص استفاده از چنین روش‌هایی را کاهش نخواهد داد. ضمن اینکه در عین حال این سئوال نیز مطرح می‌شود که چرا برخی کشورهای جهان در این جنایات شریک بوده و موافقت کرده اند که زندان‌های مخفی سازمان سیا در خاک آنها ایجاد شده و فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها