امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132058
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 182
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌«برت مک گرک» روز چهارشنبه (دیروز) به اعضای کنگره درباره وضعیت اردوگاه لیبرتی در عراق گفت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌«برت مک گرک» روز چهارشنبه (دیروز) به اعضای کنگره درباره وضعیت اردوگاه لیبرتی در عراق گفت که دولت آلبانی در خصوص این موضوع با آمریکا همکاری کامل داشته است و در طول یکسال گذشته، 600 نفر از اعضای منافقین از این اردوگاه به آلبانی منتقل شده‌اند.

مک‌ گرک گفت: «جانان واینر، مشاور ارشد من همراه با تیمش و گروهی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هم‌اکنون برای نظارت بر انتقال اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در آلبانی به سر می‌برد و من هر روز در این مورد گزارش می‌گیرم».

به گزارش شبکه بی بی سی، به گفته مک گرک، «هدف ما این است که همه ساکنان اردگاه لیبرتی در امنیت کامل عراق را ترک کنند».

گزارش‌ها حاکی از آن است که سازمان ملل در اردیبهشت 92 اولین گروه از اعضای منافقین را از عراق به آلبانی منتقل کرد.

خبر اعطای پناهندگی به گروهی از اعضای گروهک تروریستی منافقین، توسط «سالی بریشا»، نخست وزیر آلبانی، در اسفند 91 پس از دیدار با «باربارا لیف»، معاون وزیر خارجه آمریکا اعلام شد.

دولت عراق و گروهک منافقین در دسامبر سال 2011 میلادی توافقنامه‌ای امضا کردند که براساس آن  قرار شد منافقین به تدریج از اردوگاه اشرف به اردوگاه لیبرتی منتقل شوند و از آنجا مقدمات انتقالشان به دیگر کشورها فراهم شود.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها