امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132069
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیک چنی» معاون «جرج بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا یک روز بعد از انتشار گزارش «سنا» از

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «دیک چنی» معاون «جرج بوش» رئیس‌جمهور سابق آمریکا یک روز بعد از انتشار گزارش «سنا» از شیوه‌های شکنجه «سیا» به شبکه «فاکس‌نیوز» گفت که این گزارش «پر از چرندیات» بود و تصریح کرد این ادعا درست نبوده که سیا قصد داشته نمایندگان کنگره را درباره این شیوه‌های خشن بازجویی گمراه کند و گفت «جرج بوش» همه چیز را درباره این برنامه می‌دانسته است.

وی در توصیف گزارش سنا گفت که این گزارش «ظالمانه و ناکارآمد و پر از چرندیات و یک کار وحشتناک بوده است».

چنی با این وجود اعتراف کرد که به خود زحمت نداده است که خلاصه 500 صفحه‌ای از این گزارش را بخواند اما ادامه داد که این ایده که مقامات سیا سیاستمداران و مردم را درباره این برنامه خود فریب داده‌اند، چرند است و گفت: این ایده که کمیته اطلاعات سنا تلاش می‌کند شایع کند که سیا به صورت خودسرانه عمل کرده است و ما مطلع نبودیم و رئیس‌جمهور وقت مطلع نبوده است یک دروغ واضح است.

وی ضمن دفاع از تاکتیک‌های شکنجه سیا از جمله غرق مصنوعی و سرمازدگی که برای مظنونین تروریستی استفاده می‌شد گفت که این متدها قبلا مورد آزمایش قرار گرفته بود و نتیجه داده بود.

وی ادامه داد: شما چطور برای رسیدن به حقیقت درباره حملات آتی علیه ما آماده می‌شوید؟

وی پیش از انتشار این گزارش نیز اینگونه گفته بود: چنی سپس ادامه داد: من فکر می‌کنم تمامی این گزارشات مزخرف است. این یک برنامه قانونی بوده است. سیا بدون مجوز اقداماتی انجام نداده است و قبل از آنکه این برنامه (متدهای شکنجه) را پیش برد، وزارت دادگستری برنامه آنها را به صورت قانونی مورد بررسی قرار می‌داده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها