امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132078
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، استاندار صلاح‌الدین از آزادی دو منطقه «المعتصم» و «مکیشفیه» در جنوب شرق و شمال سامرا خبر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، استاندار صلاح‌الدین از آزادی دو منطقه «المعتصم» و «مکیشفیه» در جنوب شرق و شمال سامرا خبر داد و گفت که کنترل این دو منطقه اکنون کاملا در دست نیروهای امنیتی عراق است و تکفیری‌های داعش به عقب رانده شده‌اند.
خبرگزاری «وردنا» به نقل از «رائد الجبوری» استاندار صلاح‌الدین نوشت: نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی عراق موفق شدند، امروز کنترل کامل دو منطقه تحت اشغال داعش در سامرا یعنی المعتصم و مکیشیفه را بازپس گیرند.
بر اساس این گزارش، اکنون نیروهای امنیتی با بیرون راندن تکفیری‌های داعش، در این دو منطقه مستقر شده‌اند.
«عماد الزهیری» فرماندهی عملیات سامرا پیش از این از آزادی 60 درصد منطقه المعتصم، خبر داده و اعلام کرده بود که طی چند ساعت آینده، این منطقه کاملا آزاد خواهد شد.
چند روزی بود که داعش، المعتصم را تحت اشغال خود در‌آورده بود و چهارشنبه (دیروز)، حتی «هادی العامری» رئیس سازمان بدر در راس یک تیپ زرهی وارد این منطقه شد و مقتدا صدر نیز، «سرایا السلام» را برای اعزام به سامرا، به حالت آماده‌‌باش در‌آورد.
انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار