امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13208
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 143
ابراهیم اسکندری‌پور، مدیر بخش سوره دیجیتال، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره انتشار نسخه ...

ابراهیم اسکندری‌پور، مدیر بخش سوره دیجیتال، در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره انتشار نسخه دیجیتال «گرگ سالی» اظهار داشت: بزودی نسخه دیجیتال کتاب «گرگ سالی» وارد بازار کتاب و کتابخانه سوره مهر خواهد شد.

مدیر بخش سوره دیجیتال ضمن اشاره به آماده بودن این نسخه از زمان تکمیل آن خبر داد و گفت: معمولا زمان 10 روزه برای آماده شدن سپری می‌شود.

وی افزود: در سامانه کتابخانه اختصاصی دیجیتال سوره مهر بزودی کتاب «گرگ سالی» در کنار سایر آثار عرضه می‌شود، با توجه به اینکه اکثر کتاب‌های فعال سوره مهر را به شکل دیجیتال عرضه کرده‌ایم، فرآیند تقریبا در حال به روز شدن است، یعنی از این پس همزمان با انتشار نسخه چاپی هر کتاب، نسخه دیجیتال آن هم عرضه می‌شود.

اسکندری‌پور در پایان تعداد کتاب‌های حاضر در کتابخانه سوره مهر را 300 عنوان دانست.
 
* گرگ سالی
«گرگ‌سالی» آخرین رمان زنده‌یاد امیرحسین فردی به‌همت انتشارات سوره مهر منتشر شد. این رمان در واقع جلد دوم رمان «اسماعیل» است و جغرافیای آن، به‌عکس «اسماعیل» که در تهران و پایتخت می‌گذشت، در دامنه‌های سبلان می‌گذرد. در پایان رمان «اسماعیل» برای این شخصیت انقلابی شرایطی به وجود می‌آید که برای امنیت بیشتر ناگزیر می‌شود پایتخت را ترک کند و به روستایی در دامنه سبلان، نزد مادربزرگش، برود.

اسماعیل در آنجا از اهالی آن منطقه می‌شنود که آمریکایی‌ها که در آن زمان کشت و صنعت مغان را در دست داشتند، می‌خواهند به اصلاح نژاد گرگ‌های دامنه سبلان اقدام کنند و گرگ‌ها مدل آمریکایی داشته باشند. اسماعیل که شخصیت اصلی رمان است، در جلد اول از دست گرگ‌های ساواک به دامنه‌های سبلان پناه می‌برد. این شخصیت انقلابی در منطقه سبلان با گرگ‌های آدم‌خوار آمریکایی روبه‌رو می‌شود.
 
* اسماعیل
«اسماعیل» رمانی است که فردی آن را برای مخاطبان بزرگسال نوشته است. این رمان که حوادث انقلاب را در مرکز توجه خود دارد، اثری دنباله‌دار است و قرار است جلد دوم آن نیز به زودی منتشر شود.

خلاصه داستان: اسماعیل جوانی از طبقات پایین جامعه است. در نوجوانی، پدرش را از دست می‌دهد و او می‌ماند با مادرش، اکرم و محبوب، برادر کوچکش. در جوانی به استخدام بانک در می‌آید. در این میان عاشق دختری به نام سارا می‌شود و به او پیشنهاد ازدواج می‌دهد. پدر سارا که آن دو را در پارکی مشغول صحبت می‌بیند، عصبانی می‌شود و اسماعیل را به سختی کتک می‌زند و در کلانتری از او تعهد می‌گیرد که دیگر به سراغ سارا نرود. این موضوع باعث خرد شدن اسماعیل پیش خودش می‌شود به گونه‌ای که شروع به سرزنش خود می‌کند تا اینکه وارد مسجدی می‌شود و این آغاز یک تحول در اسماعیل است. در مسجد با جواد، کتابدار کتابخانه مسجد که جوانی مذهبی و ضد رژیم پهلوی است، آشنا می‌شود و رفته رفته او نیز مذهبی می‌شود و به تدریج وارد میدان مبارزه با حکومت می‌شود. شبی که مردم زیادی برای دیدن نمایشنامه «حر» در مسجد جمع می‌شوند، نیروهای نظامی به مسجد می‌ریزند و افسری، خادم پیر مسجد را به بهانه‌ای، کتک می‌زند. اسماعیل با افسر درگیر می‌شود و او را مجروح می‌کند و بلافاصله از مسجد فرار می‌کند. مردم متفرق می‌شوند و جواد نیز دستگیر می‌شود. اسماعیل به خانه می‌رود و کتاب‌ها و اعلامیه‌های ضد رژیم را در گودالی پنهان می‌کند و نامه‌های عاشقانه سارا را می‌سوزاند. مأموران به خانه می‌آیند و او موفق به فرار می‌شود و به امامزاده‌ای پناه می‌برد و در آنجا وقتی می‌خواهد فرار کند با شکستن شاخه درختی به حفره گوری ویرانه سقوط می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار