امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132099
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه اولین همایش تخصصی واحدهای پیشگامان بسیج دانش‌آموزی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ادبیات رهبر معظم انقلاب عنصری را می‌توان به عنوان عنصر پیشگام بسیجی نامید که در آراستگی به ایمان، دانش، علم و دریافت سریع در مسائل سیاسی زمان خویش، تاریخ سیاسی معاصر و در نتیجه به‌هنگام، بر اساس وظیفه و شجاعت عمل کردن، پیشرو باشد.

وی ادامه داد: این ویژگی‌ها، انسان عالم، مؤمن، توانا و با ظرفیت بالا برای تشخیص وظیفه در صحنه‌های مورد نیاز می‌سازد و برای دیگر افراد جامعه الهام‌بخش و امیدآفرین است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد افزود: در دوران دفاع مقدس همه ملت ایران حضور داشتند اما آن شخصیت‌های برجسته که راه را برای حضور آحاد مردم هموار کردند، نیروهای بسیجی بودند که گوی سبقت را می‌ربودند و در جبهه‌ها حضور پیدا کردند به خصوص نوجوانان بسیجی که با حضور خویش زمینه حضور و مشارکت ملت ایران در دفاع مقدس را هموار کردند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یک عنصر بسیجی به دلیل ایمان، علم و بصیرت و فهم صحیح از مسائل سیاسی و تشخیص درست و انجام با شجاعت، پیشگام است و امروز دنیای اسلام مبدل به یک عنصر پیشرو و پیشگام شده است و ملت لبنان با الهام از اندیشه امام (ره) و مقام معظم رهبری و آراسته شدن به تفکر آرمان بسیجی، برای دنیای عرب الهام‌بخش است.

وی تصریح کرد: مقاومت اسلامی در عراق، غزه، لبنان، فلسطین، یمن، مصر و سوریه یک نمادی از تفکر بسیجی است که در مسیر علم، ایمان و فهم سیاسی و در پرتو شجاعت و اخلاص شکل گرفته است و بستر جدیدی در دنیای اسلام خلق کرده و به دوستان امید و به دشمنان یأس را الهام کرده است و امیدواریم این جریان بالنده و شجره طیبه بسیج در کشور ما با حضور و مشارکت حداکثری نوجوانان و جوانان، راه را برای بیداری دنیای اسلام و سراسر عالم و استقرار نظام نوین مبتنی بر دانش و ایمان و مبتنی بر مدیریت بر پایه علم در دنیای پیش رو را هموار کند تا راه برای تحقق حکومت جهانی امام عصر (عج) هموار شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص اینکه «آیا بخش‌هایی به صورت اختصاصی در جهت توسعه و تجهیز امکانات بسیج دانش‌آموزی در بودجه سال آینده اختصاص داده خواهد شد؟»، خاطرنشان کرد: به طور کلی همیشه در بودجه‌های سالانه ما برای حوزه فرهنگ به طور عام و برای حوزه بسیج به طور خاص هم احکامی داشته و هم منابع بودجه قابل قبولی البته متناسب با ظرفیت بودجه کشور پیش‌بینی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: امیدواریم در سایه رشد و بالندگی اقتصاد کشور به منابع بالاتری دست پیدا کنیم و در آن شرایط منابع بیشتری را برای حوزه فرهنگ خصوصاً حوزه برنامه‌های بسیج تخصیص دهیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس در خصوص واگذاری مدارس دولتی به مؤسسان مدارس غیردولتی یادآور شد: بنده نظرم به طور کلی نظر منفی نیست و معتقدم یکی از راه‌هایی که می‌تواند بهره‌وری را ارتقا بخشد، این است که نیروهای فعال حوزه آموزش و پرورش را به کار گیریم و اختیارات بیشتر به آنها بدهیم و با نظارت و برنامه‌ریزی و مدیریت آموزش و پرورش راه را برای ارتقا و بهره‌وری و استفاده بهتر از امکانات هموار کنیم.

وی ادامه داد: امروز هزینه تحصیل یک دانش‌آموز در مدارس دولتی حدود 3 برابر هزینه تحصیل یک دانش‌آموز در مدارس غیردولتی است یعنی اینکه بهره‌وری که نداریم هیچ، بلکه منابع خودمان را نیز هدر می‌دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد در خصوص کاهش 3 درصدی بودجه آموزش و پرورش در سال 94 اظهار داشت: به طور کلی اعتقاد دارم با افزایش بودجه، نهادها و سازمان‌ها کارایی بیشتری پیدا نمی‌کند و اصلاً ریشه مشکلات ما این است که منابع بودجه ما بر اساس یک ارزیابی و تحلیل درست تخصیص داده نمی‌شود و بودجه ما مبتنی بر عملکرد نیست.

وی بیان داشت: ما باید با ارتقای بهره‌وری و بودجه‌ریزی بنیان شده و مبتنی بر عملکرد، راه را برای بالندگی و پویایی نهادها و آموزش و پرورش هموار کنیم و وزیر و مسئولین وزارت آموزش و پرورش و سایر وزارتخانه‌ها وظیفه‌شان آن است که بهره‌وری را افزایش داده چرا که با بهره‌وری در گام اول می‌توان حداقل 30 درصد منابع را افزایش داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها