امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132100
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز در نخستین همایش فرماندهان پیشگامان بسیج دانش‌آموزی کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تحقق ارتش 20 میلیونی که از اهداف بنیان‌گذاری شده توسط امام (ره)است، از برنامه‌هایی است که فرمانده کل قوا بر آن تأکید دارند.

وی افزود: این از طریق بسیج دانش‌آموزی میسر است یعنی پایه تشکیل ارتش 20 میلیونی در ایران اسلامی و اینکه بسیج یک جریان بین‌ نسلی و در ابعاد گوناگون بتواند گسترش یابد از طریق بسیج دانش‌آموزی میسر است.

سردار طلایی‌نیک افزود: لذا گسترش بسیج در مدارس و حمایت از فعالیت‌های آنها طبق قانون از وظایف سازمان بسیج است که با کمک آموزش و پرورش صورت می‌گیرد و کاملاً قانونمند است.

معاون وزیر دفاع یادآور شد: یکی از بزرگترین فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی در دو دهه گذشته، انجام ریشه‌کنی فلج اطفال در کشور بود که واکسیناسیون 5 میلیون کودک توسط بسیج دانش‌آموزی انجام شد و این قابلیت را بسیج و بسیج دانش‌آموزی دارد که در هرجا مردم باید سازمان‌یافته و مدیریت شده کاری عمومی و خدماتی ملی را به انجام برساند فرهنگ‌سازی کند و به خصوص در اقتصاد مقاومتی این ظرفیت را داراست.

سردار طلایی‌نیک در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص تجهیز بسیج دانش‌آموزی به امکانات جدید خاطرنشان کرد: طبق قانون بسیج دانش‌آموزی، دولت مکلف است که ردیف مشخصی در بودجه‌های سالیانه منظور کند که این ردیف وجود دارد اما میزان آن پایین است و امیدواریم با کمک مجلس ردیف اعتباری بسیج دانش‌آموزی تقویت شود.

معاون وزیر دفاع اضافه کرد: البته همه نیازهای بسیج در قالب بودجه قابل تحقق نیست و بسیج دانش‌آموزی علاوه بر ردیف بودجه از امکاناتی که آموزش و پرورش در اختیار دارد به صورت مشارکتی باید استفاده کند که این مشارکت آموزش و پرورش دو جنبه دارد یکی اینکه خود بسیج توسعه و تقویت یابد و دیگری اینکه بخشی از برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و پرورشی آموزش و پرورش از طریق بسیج دانش‌آموزی توسعه و انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها