امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132101
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین همایش تخصصی فرماندهان واحدهای پیشگام بسیج دانش‌آموزی امروز (پنجشنبه) با حضور

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین همایش تخصصی فرماندهان واحدهای پیشگام بسیج دانش‌آموزی امروز (پنجشنبه) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، مسئولان سازمان بسیج دانش‌آموزی و جمعی از منتخبین فرماندهان بسیج دانش‌آموزی سراسر کشور در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آن نوجوانی که از معنویت زیادتر و مقام بندگی بالاتر بهره‌مند است، با نماز مأنوس‌تر، از حجاب بهتری بهره‌مند‌تر و از دیدگان پاک‌تری برخوردار است و زبان راستگوتری دارد؛ آنان در خط مقدم برای ورود به خانه بسیج قرار گرفتند.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: ویژگی دیگر یک نوجوان بسیجی آن است که از تمام سرمایه خود بهره گرفته و از تمام ظرفیت‌ها برای بنده خوب بودن خدا استفاده می‌کند.

وی بیان داشت: اولین و آخرین توصیه و سفارش به شما نوجوانان آن است که در طول عمر خود بنده خدا باشید و تمام عمر خود را وقف عبودیت او کنید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه که دفاع مقدس را خلق کرد مقام بندگی بود گفت: بارزترین و برجسته‌ترین خصیصه مقام معظم رهبری عبودیت و بندگی اوست و شما نیز در این راه باید با استقامت حرکت کنید.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد افزود: از آنجا که شخصیت انسان در دوران نوجوانی شکل می‌گیرد و هویت ما در این دوران ساخته می‌شود لذا اراده و عزم شما نوجوانان برای رسیدن به بندگی بسیار کلیدی بوده و در آینده زندگی شما رکن تأثیرگذار است.

وی یادآور شد: باید شما آراسته به مقام بندگی باشید و بندگی را در این دوران تجربه کنید و گناه را در این دوران ترک کنید قبل از آنکه بلوغ جسمی را تجربه کنید به بلوغ ایمانی دست پیدا کنید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های شایسته‌ای که در نوجوانی یک عنصر بسیجی است آن است که از آغاز مراقب بوده تا گناه نکند البته هستند افرادی مثل حر که در بزرگسالی سعی کردند بسیجی باشند که این خوب است اما تفاوت شما آن است که عمر خود را در بندگی صرف می‌کنید و باید اولین وجه تمایز شما در مدرسه و تحصیل عبودیت‌تان باشد.

وی با اشاره به ویژگی‌های ممتاز بسیجیان افزود: نوجوان بسیجی از دیگران متمایز است و دلیل آن این است که از آغاز بسیجی و بنده بوده است و این سرمایه قابل دسترسی برای شما است؛ دومین ویژگی، ویژگی ممتاز، دانش‌اندوزی و سخت‌کوشی در تحصیل علم است که از ویژگی‌های یک دانش‌آموز بسیجی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از مهمترین ویژگی مقام معظم رهبری و رهبر بسیجیان بعد از مقام عبودیت آن است که در مقام علم و مطالعه پیشتاز است و اوقات فراوانی را به مطالعه کتاب اختصاص می‌دهد.

وی با تأکید بر آراستگی بسیجیان به علم و دانش یادآور شد: در تحصیل علم انسان به یک عنصر گرانبها به نام بصیرت دست پیدا می‌کند؛ در 200 سال گذشته بیش از 50 درصد جغرافیای ایران تجزیه شده است و تنها نقطه اقتدار و عزت ملت ایران در طول 200 سال گذشته دفاع مقدس است که این شناخت با مطالعه و داشتن تحلیل از نظام سلطه به دست می‌آید و می‌توان استکبارستیزی را در جان جوانان به ویژه بسیجیان پیشرو و نهادینه کرد.

ابوترابی‌فرد بیان داشت: ویژگی دیگر بسیجیان این است که درست تصمیم می‌گیرد، سریع گام برداشته و به هنگام حرکت می‌کند، راه را درست شناخته و درست گام‌ برمی‌دارد که راه را درست شناختن و درست گام برداشتن نتیجه پیوند علم و ایمان است و اگر علم با ایمان پیوند خورد نتیجه‌اش آن می‌شود که راه درست تشخیص داده می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدای بسیجی مانند فهمیده‌ها نماد عزت و افتخار هستند، گفت: این عزت و افتخار برای آن است که دانش، عزت و بصیرت را پیوند داده‌اند و بصیرت درست آنها را در صف جبهه قرار داده است.

وی تأکید کرد: شجاعت در تصمیم ویژگی دیگر بسیج است و این شجاعت از بسیجی چهره‌ای می‌سازد که در تمام عرصه‌ها حضوری بااقتدار دارد و این اقتدار از ایمان و علم برمی‌آید و اقتدار امام (ره) و مقام معظم رهبری و مدیران صالح از ایمان و علم آنها به دست می‌آید.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: ما در آستانه یک تحول بنیادین قرار داریم و این تحول را مردم انقلابی ایران دامن زده‌اند و عراقی که دیروز چکمه‌های خونین صدام و مزدوران آمریکا در آن ایفای نقش می‌کردند امروز مبدل به یک قطب قدرتمند در مقابل استکبار و حضوری نیروهای وفادار به امام حسین (ع) شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر روحیه فرماندهان هوشمند و بسیجی نبود امروز داعش در بغداد حضور داشت و کربلا میزبان میلیون‌ها دلباخته امام حسین (ع) نبود و اگر شجره طیبه بسیج و امام نبود امروز لبنانی که تا دیروز عروس خاورمیانه گفته می‌شد امروز به نماد مقاومت اسلامی در جهان عرب تبدیل نشده بود؛ امروز کسانی که مدیریت سیاسی را در دست دارند از جنس بسیجیان هستند و دنیای اسلام متأثر از حرکت راهگشای بسیجی است که پیوند ایمان، علم و شجاعت دارد و این نعمت گرانبهایی در دست ما است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها