امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132103
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار محمد محدق معاون نخست وزیر افغانستان در خصوص این دیدار گفت: ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار محمد محدق معاون نخست وزیر افغانستان در خصوص این دیدار گفت: ما از سال‌های دور روابط دوستانه‌ای را با محدق داشته‌ایم و وی نقش بسیار مهمی در بازگردان و شکل‌گیری قانون افغانستان دارد.

وی ادامه داد: رابطه 2 کشور بسیار نزدیک است و اشتراکات فراوانی در زمینه‌های متفاوت وجود دارد که امیدواریم در آینده در زمینه‌هایی همچون اجلاس شانگ‌های و اکو این همکاری‌ها گسترش بیشتری یابد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اینکه آیا در خصوص مبارزه با گروه‌های تروریستی به ویژه داعش گفت‌وگوهایی انجام خواهد شد، گفت: در این زمینه نیز صحبت‌هایی انجام گرفت و از اینکه افغانستان بر تروریسم فائق آید مورد تمجید جمهوری اسلامی ایران است که امیدواریم که در عراق و سوریه هم به همین ترتیب عمل شود.

ولایتی درباره اینکه آیا در زمینه مبارزه با مواد مخدر نیز با معاون نخست‌وزیر افغانستان گفت‌وگوهایی داشته و راه‌حل‌هایی اندیشیده شده است؟ گفت: محدق در گفت‌و گوهای خود با مسئولان کشورمان در این باره صحبت کرده و در این رابطه راهکارهایی نیز مدنظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دولت افغانستان به طور قطع از کشت مواد مخدر در این کشور راضی نیست و آماده همه نوع همکاری‌ها با کشورهای همسایه، منطقه و بین‌المللی در این خصوص است.

ولایتی تصریح کرد: یکی از مشکلات افغانستان کشت مواد مخدر و اعتیاد جوانان ْآن است و همانطور که محدق دیدار با مسئولان ایرانی راه‌کارهای اندیشیده، قرار است ایران برای ترک اعتیاد جوانان افغانی در افغانستان کمک کند و افغان‌های هم آمادگی همکاری با ایران در زمینه مقابله با کشت مواد مخدر را دارند.

در این دیدار محمد محدق معاون نخست وزیر افغانستان گفت: در زمینه‌ موضوعات منطقه‌ای، داخلی و کابینه افغانستان با رئیس مرکز تحقیقات استراتژی مرکز تحقیقات نظام گفت‌وگوهایی را داشته‌ایم.

وی در رابطه با کابینه افغانستان گفت: توافق‌هایی برای تشکیل کابینه بین عبدالله و اشرف غنی شکل گرفته و موضوعات میان آنها حل شده که هفته آینده این کابینه اعلام می‌شود و وزارتخانه‌ها میان این دو نفر به طور مساوی تقسیم شده است.

معاون نخست وزیر افغانستان خاطر نشان کرد: در دیدار با مسئولان ایرانی اقامت 450 هزار مهاجر افغان که زمان آن به پایان رسیده بود تمدید گردید.

محدق اضافه کرد: در دیدار با مسئولان ایرانی قرار شد مرکز توانبخشی از سوی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ایجاد شود تا در زمینه ترک اعتیاد افغان‌ها فعالیت و همکاری صورت گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار