امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132117
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز در نخستین همایش فرماندهان پیشگامان بسیج دانش‌آموزی کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: امروز خدا را باید شاکر باشیم که زندگی، اراده و اعتقاد ما در راه شهدا و امام(ره) است؛ راهی که افتخار می‌کنیم سرباز ولایت، امام زمان(عج) و فرماندهی معظم کل قوا هستیم.

وی افزود: به‌حمدالله تفکر و فرهنگ بسیجی توانسته است حماسه‌های بزرگی در گوشه و کنار جهان و ایران اسلامی بیافریند و اگر این تفکر و الگوی بسیجی نبود شاهد شکست‌های پیاپی داعش و تکفیری‌ها نبودیم.

سردار طلایی‌نیک به تأثیرهای تفکر بسیجی اشاره کرد و گفت: اگر در عراق بعد از صدام، زودتر از امسال و اواخر سال قبل ملت و دولت عراق ساماندهی بسیج مردمی را شروع کرده بودند، داعش و جریان تکفیری هوس چنین کارها و جنایت‌هایی را نمی‌کردند و اما از هرجا که این تفکر بسیجی شروع شود از همانجا پیروزی شروع می‌شود.

معاون وزیر دفاع اضافه کرد: انقلاب اسلامی وقتی پیروز شد نه تنها در ایران پایه‌گذاری شد بلکه تفکر آن در دیگر کشورها ایجاد شد و جریانی مثل القاعده، طالبان و داعش برای این بود که جلوی تشعشع و نور اسلامی در منطقه گرفته شود و فراگیر نشود؛ آنها شکست‌های پی در پی صهیونیست‌ها در جنگ 33 روزه و 22 روزه را دیدند و به این نتیجه رسیدند که باید جریان بدلی انحرافی و گمراه‌کننده به نام اسلام، را راه بیندازند و این توسط دشمنان پایه‌ریزی شد.

سردار طلایی‌نیک تصریح کرد:‌  معاون رئیس جمهور آمریکا وقیحانه دو سه روز پیش اعلام کرد باید در خاورمیانه دخالت کنیم و این کار را می‌کنیم چرا که امنیت و انرژی ما در خاورمیانه است؛ این شفاف‌ترین دخالت در موازین حقوقی و حقوق بشر است.

وی خاطرنشان کرد:‌ این عمق شکست و نا امیدی استکبار و صهیونیسم را نشان می‌دهد که آشکارا موازین بین‌المللی را زیرپا گذاشته و اعلام هم می‌کنند و این یعنی اینکه انقلاب اسلامی زایش و رویش دارد.

معاون وزیر دفاع با بیان اینکه اگر در جریان فتنه و هر جریانی عده‌ اندکی از دست می‌دهیم، افزود: در مقابل، ده‌ها برابر زایش و رویش در ایران و خارج از ایران را مشاهده می‌کنیم.

سردار طلایی‌نیک با تأکید براینکه هدف نهایی، جامعه اسلامی است، گفت: جامعه اسلامی یعنی سبک زندگی، مدرسه، دانشگاه و اقتصاد و تار و پودمان اسلامی باشد و این هدف‌ نهایی است که در وصیتنامه شهدا آمده و بر تحقق آن تأکید دارند.

وی یادآور شد: برای اینکه به اسلام عملی در جامعه برسیم سؤال این است که باید از کجا شروع کنیم و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت یعنی اینکه در همه حوزه‌ها قوانین اسلام پیاده شود اما در شرایطی برای پیاده کردن اسلام، روبه‌رو هستیم که مورد تهدید قرار داریم و دشمن نمی‌خواهد ما در این راه حرکت کنیم و ما به مقاومت نیاز داریم.

سردار طلایی‌نیک اضافه کرد: ما جزو 10 کشور اول در اکثر فناوری‌های برتر و دانش‌ها هستیم که اینها توسط جوانان انقلاب خلق شده و ما با اتکای به دانش بومی، به فناوری هسته‌ای دست پیدا کرده‌ایم.

معاون وزیر دفاع خطاب به فرماندهان بسیج دانش‌آموزی گفت: انقلاب در منطقه طرفدار پیدا کرده و ما به سمت قله‌های برتر حرکت می‌کنیم اما در مقابل دشمن از همه ظرفیت‌ها برای تهاجم استفاده می‌کند.

سردار طلایی‌نیک ادامه داد:‌ امروزه همه به این نتیجه رسیدند با ایجاد جنگ و حمله نظامی نمی‌توان سلطه ایجاد کرد بلکه سلطه با تسلط فرهنگی امکان دارد و اگر بخواهیم ریشه مقاومت در برابر دشمن را شکل دهیم باید از طریق بسیج و تفکر بسیج دنبال شود چرا که تفکر بسیج هم پیشرفت و هم مقاومت را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج برای جنگ نبود بلکه برای حفظ انقلاب بود و بسیج دانش‌‌آموزی برای حفظ ارزش‌ها و انقلاب است و امام (ره) تفکر راهبردی داشت؛ اگر بخواهیم انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های آن را به نتیجه برسانیم باید اساس مقاومت در برابر تهدیدات دشمن را در دانش‌آموزان دنبال کنیم که اساس آن در بسیج دانش‌آموزی است.

معاون وزیر دفاع اضافه کرد: بسیج یک جریان بین‌ نسلی است که باید نسل به نسل ادامه پیدا کند و اساس و تفکر بسیجی از دوران مدرسه و دانش‌آموزی قابل شکل‌گیری است بنابراین از جهت کمی و کیفی برای تحقق ارتش 20 میلیونی باید از طریق بسیج دانش‌آموزی وارد شویم.

وی با ارائه پیشنهاداتی یادآور شد: قانون بسیج دانش‌آموزی باید بازنگری شود چرا که این قانون 18 سال پیش تصویب شد و در حال حاضر مسئولین آموزش و پرورش، دولت و مجلس و فرماندهان بسیج بهتر می‌توانند در این خصوص بازنگری کنند و اخیراً هم با سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و مسئولین بسیج دانش‌آموزی صحبت‌هایی داشته‌ایم و امیدواریم با همکاری با مسئولین آموزش و پرورش در این قانون بازنگری داشته باشیم.

سردار طلایی‌نیک ادامه داد: اخیراً مجلس کارگروهی تشکیل داده است که مسئولیت آن برعهده بنده است و اسم این کارگروه تنقیح قوانین دفاعی و امنیتی کشور است که به دنبال آن تمام قوانین و مقررات نیروهای مسلح و بسیج را بازیابی و بررسی می‌کنیم.

معاون وزیر دفاع یادآور شد:‌ البته در این کارگروه قانون و مسائل مربوط به بسیج به ویژه بسیج دانش‌آموزی در اولویت قرار دارد و وزارت آموزش و پرورش و سازمان بسیج مستضعفین دو رکن اساسی برای بسیج دانش‌آموزی هستند.

وی خاطرنشان کرد: فرماندهی بسیج دانش‌آموزی مربوط به سپاه و بسیج است اما انجام و اجرای بسیج دانش‌آموزی مربوط به محیط آموزشی کشور است و با مشارکت بسیج و آموزش و پرورش به اهداف بسیج دانش‌آموزی نائل می‌شویم.

سردار طلایی‌نیک خاطرنشان کرد:‌ آیین‌نامه بسیج سازندگی به زودی در دستور کمیسیون‌های دولت قرار خواهد گرفت و امیدواریم تا قبل از سال جاری تصویب و اجرا شود.

سردار طلایی‌نیک گفت: نکته دیگر این است که فراتر از آموزش و پرورش و سازمان بسیج، بسیج دانش‌آموزی امکان فعالیت و تحرک در فعالیت‌های امدادی، فرهنگی، اجتماعی و خدمات عمومی را دارد و باید بین دستگا‌ه‌های دولتی و نهادهای مسئول و بسیج دانش‌‌آموزی با محوریت سازمان بسیج و آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌هایی صورت گیرد.

وی افزود: خلأ ترویج نمونه‌ها و الگوهای در کشور وجود دارد و صداوسیما باید در برنامه‌های شبکه‌های خود فضای بیشتری به ارائه عملکرد بسیج دانش‌آموزی اختصاص دهد چرا که هرقدر این الگوها تبلیغ و ترویج شود مطمئن باشیم رونق بیشتری خواهیم داشت و خمیرمایه حرکت بسیج دانش‌آموزی حوزه فرهنگی است. یعنی آموزش و پرورش زودتر می‌تواند به تربیت نسل انقلابی متدین و خلاق از طریق مشارکت بسیج در مدارس برسد.

معاون وزیر دفاع خاطرنشان کرد: آخرین پیشنهاد بنده این است که ما باید نظارت دوره‌ای داشته‌ باشیم چرا که بعضی از فرماندهان پیشگامان بسیج دانش‌آموزی شکایت داشتند که همکاری‌ها خوب نیست و یکی از وظایف وزارت دفاع و حوزه‌ای که بنده مسئولیت آن را دارم پیگیری و نظارت اجرای قوانین و تهیه گزارش از اجرای آن است.

وی در خصوص ردیف بودجه بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت:‌ دولت در سال‌های اخیر یک کمک محدودی در نظر گرفته بود اما این کافی نیست و باید در ردیف‌های اصلی و داخل فصل 5 بودجه در نظر گرفته شود و در انتقال بودجه بسیج دانش‌آموزی از ردیف‌های متفرقه به ردیف فصل پنجم و دائمی بودجه مجلس باید مساعدت مقتضی را انجام دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها