امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132118
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در نخستین همایش واحدهای ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در نخستین همایش واحدهای پیشگام بسیج دانش‌آموزی کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: آنچه در متن سوگندنامه آمده بود فرازهای خوبی داشت و می‌تواند منشور عمل بسیجیان در مدارس باشد.

وی ادامه داد: قرآن کریم می‌فرماید هرکس عمل صالح انجام داده و مؤمن باشد چه مرد یا زن، ما او را زنده نگه می‌داریم به حیاتی که آن زندگی طیبه است؛ که حیات طیبه در سند تحول آموزش و پرورش آمده است.

زرافشان افزود: هدف بعثت انبیاء و استقرار نظام جمهوری اسلامی جز این نیست که تلاش شود انسان‌ها به زندگی پاک دست پیدا کنند و این زندگی پاک تحقق پیدا نمی‌کند جز اینکه 4 رابطه را برقرار کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: رابطه با خدا رابطه با خود، رابطه با دیگران و رابطه با طبیعت، 4 رابطه مهم در زندگی است و «مقام معظم رهبری می‌فرمایند که باید دانش‌آموزان در 3 عرصه تحصیل، تذهیب و ورزش سرآمد باشند»؛ این خطاب به همه دانش‌آموزان است اما فرماندهان بسیج دانش‌آموزی هم مخاطب فرمان عام بوده و باید رابطه بین خدا و خود را تنظیم کنند.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین عامل تهذیب است و همه نیاز به رشد داریم و تهذیب نفس با فروتنی و خدمتگزاری به دست می‌آید و بعد از آن نیاز داریم قله‌های علم و فناوری را فتح کنیم و ضرورت کشور ما تحصیل علم و دانش است.

زرافشان گفت: بسیجیان مسئولیت دارند تا این 3 عرصه را ترویج دهند و زمینه تحصیل، تهذیب و رشد را فراهم کنند و نکته‌ای که باید به دنبال آن باشیم این است که ادبیات انقلاب در مدرسه بازتولید شده و منش و رفتار ما دعوت به خیر باشد و نماز خواندن و اخلاق حسنه ما دیگران را ترغیب کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار