امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13212
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 129
سید محمود حسینی مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران استان قم با اشاره به فعالیت «مجتمع ناشران قم» اظهار داشت: در راستای احیای میراث مکتوب و تمدن دینی و ...

سید محمود حسینی مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران استان قم با اشاره به فعالیت «مجتمع ناشران قم» اظهار داشت: در راستای احیای میراث مکتوب و تمدن دینی و اسلامی و حمایت از عرضه و تولید کتب شیعی به زبان بین المللی، ساخت مجتمع ناشران آغاز شد.

وی ادامه داد: کلیه ناشران فعال در حوزه دین و بین‌الملل در این مجتمع فعالیت خواهند کرد، هزار و 400 ناشر در قم فعالیت دارند، اما این مجتمع فقط 330 ناشر را در خود جای می‌دهد، در حالی که تعداد ناشران قمی بسیار بیشتر از این میزان بوده و همچنین استان قم با توجه به وسعت و جایگاه والای آن می‌طلبد تا برای متمرکز کردن همه ناشران مجتمع‌های دیگری نیز احداث شود.

حسینی با تاکید بر فضای این مجتمع یادآوری کرد: این مجتمع حدود 32 هزار متر مربع است یعنی 32 هزار متر مربع به فضای ویترین کتاب کشور افزوده شده است، 328 واحد اداری و تجاری خواهد داشت که ناشران در آن مستقر می‌شوند.

مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران استان قم تصریح کرد: در راستای افتتاح این مجتمع، در پی غنی‌سازی اقتصاد نشر هستیم، چرا که داد و ستد و عرضه کتاب با توجه به ویترین‌های موجود بیشتر می‌شود.

این مقام آگاه افزود: این مجتمع که از اواخر سال 86 احداث آن شروع شد و نیمه دوم سال 91 به بهره برداری رسید، سرمایه‌اش از بدنه نشر تامین شد، البته وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی هم ما را یاری کردند.

حسینی به اقتصادی کردن فضای نشر دینی اشاره و گفت: حمایت، عرضه و ترویج منشورات دینی به زبان بین‌الملل از اهداف ماست تا ناشرانی که در حوزه بین‌الملل هم کار می‌کنند در این مجتمع مستقر شوند، تمرکز بخشی و ساماندهی بازار کتاب و محصولات فرهنگی و کمک به هویت قم به عنوان پایتخت مذهبی و فرهنگی کشور، دسترسی آسان و روزآمد دوست‌داران کتاب به آخرین نشریات حوزه دین، هم‌افزایی ظرفیت ناشران حوزه دین به منظور تولید آثار فاخر شیعی از رویکردها در تاسیس این مجتمع است.

مدیر عامل شرکت تعاونی ناشران استان قم در ادامه در پاسخ به اینکه مشکلات جاری در این مجتمع به چه شکل رفع می‌شود،‌ توضیح داد: مجتمع ناشران قم با اداره هیات مدیره مشکلات را بررسی و رفع می‌کند.

وی ادامه داد: این مجتمع یکی از پروژه‌های بزرگ قم بوده که بالغ بر 27 میلیارد تومان هزینه ساخت آن شده است. با توجه به تحصیل و حضور طلاب غیر ایرانی حاضر در قم، می‌طلبید که کتاب‌های فاخر و شیعی قم در یک مکان متمرکز شوند چراکه این مجتمع حکم ستادی دارد و برای تامین ویترین‌های مربوط به حوزه دین دایر شده، اینجا به عنوان یک مرکز تخصصی از ناشران داخلی و آنها که نمایندگی در خارج از کشور دارند، پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها