امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132124
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تشییع «زیاد بوعین» وزیر امور دیوار حائل و شهرک‌سازی تشکیلات خودگردان که چهارشنبه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم تشییع «زیاد بوعین» وزیر امور دیوار حائل و شهرک‌سازی تشکیلات خودگردان که چهارشنبه (19 آذرماه) به دست نظامیان صهیونیست به شهادت رسید، امروز پنجشنبه برگزار شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، بوعین به هنگام حضور در جمع فلسطینی‌های معترض به نظامیان صهیونیست، مورد حمله سربازان صهیونیست قرار گرفت و بعد از آنکه گاز اشک‌آور موجب ایجاد حالت خفگی نزد او شد، به دلیل ضربه قنداق تفنگ نظامی صهیونیست جان خود را از دست داد.
خشم، ویژگی بارز مراسم تشییع

مراسم تشییع با حضور مقامات رسمی از جمله محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رامی الحمدالله نخست‌وزیر دولت توافق ملی و و هزاران نفر از مردم در از مجتمع پزشکی رام‌الله به سوی مقر تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شد. این مراسم در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.
همچنین رژیم صهیونیستی نیز دو گردان پیاده و دو دسته از نیروهای گارد مرزی را در کرانه باختری برای برخورد با هر تظاهرات احتمالی مستقر کرد.
شرکت‌کنندگان در این مراسم، که خشم و شعارهای خشمگینانه مانند «انتقام.. انتقام» در آن مشهود بود، بر ادامه مقاومت مردمی تأکید کردند و با به اهتزاز در آوردن پرچم فلسطین در حمایت از ادامه مبارزه و راه شهید، شعار دادند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان دیدار آخر را با وزیر انجام داد و پیکر این وزیر فلسطینی در شهرک و زادگاهش در «البیره» در رام ‌الله به خاک سپرده شد.
سران اشغالگر محاکمه خواهند شد

«محمود العالول» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح در این مراسم تصریح کرد که «برنامه سران جنبش برای مراجعه به نهادهای بین‌الملل برای متوقف کردن جنایات اسرائیل در حق مردم فلسطین ادامه خواهد یافت».
پیکر ابو عین چهارشنبه‌شب در سالن تشریح دانشگاه «ابو دیس» تشریح شد و ثابت شد که وی طبق ادعای اسرائیل مبنی بر اینکه او به دلیل حمله قلبی جان داده، کشته نشده بلکه به دلیل گاز سمی اشک‌آور و ضربه نظامی صهیونیست به شهادت رسیده است.
از طرفی دیگر، «عیسی قراقع» رئیس هیئت امور اسرا و آزادگان فلسطین، تاکید کرد که «سران اشغالگر در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه خواهند شد و این حق مردم فلسطین است».

 

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها