امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132128
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
 «محمد الصیهود»، نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد از اظهارات «مسعود ...

 «محمد الصیهود»، نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد از اظهارات «مسعود بارزانی»، رئیس منطقه کردستان عراق انتقاد کرد که برخی طرف‌ها را متهم کرد که پس از رسیدن روند استقلال اقلیم کردستان به مراحل بسیار خوب داعش را به حمله به اقلیم کردستان ترغیب کرده‌اند.

الصیهود گفت: ما به این حرف‌ها عادت کرده‌ایم هر زمانی که مذاکراتی بین اقلیم کردستان عراق با دولت فدرال بغداد سر گرفته آنها این اظهارات را به عنوان اهرم فشاری برای کسب دستاوردهایی سیاسی و اقتصادی به زبان می‌آورند که به زیان کشور و ملت عراق است بخصوص در این روزها که عراق با اوضاع امنیتی دشوار و چالش‌های سیاسی، امنیتی و اقتصادی زیادی روبرو است.

الصیهود گفت: این اظهارات همواره در برهه گفت‌وگوها با دولت بغداد مطرح شده بخصوص که ما تصویب بودجه را پیشرو داریم و هدف مقامات کردستان عراق تحقق دستاوردهایی بیش‌تر از چیزهایی است که در توافق اخیر بین بغداد-اربیل به نفع اقلیم اخذ کردند.

مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق دیروز طرف هایی را که نامی از آنها نبرد به سوق دادن گروه‌های تروریستی داعش به اقلیم کردستان متهم کرد و گفت: این در حالی است که روند استقلال کردستان عراق به مراحل پیشرفته خود رسیده بود.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در جمع گروهی از پیشمرگ‌ها که از شهر کوبانی سوریه بازگشته بودند، گفت: تصورات اولیه ما درخصوص داعش به دلیل گسترش جبهه‌های جنگ و پیوستن تعداد زیادی از عرب‌ها که تعداد آنها به 200 هزار تن می‌رسید و همه از عرب‌های اهل تسنن هستند، این بود که آنها به کردستان حمله نمی‌کنند.

بارزانی گفت: زمانی که روند استقلال کردستان و همه‌پرسی به مرحله بسیار خوبی رسید هدف آن افراد ضربه زدن به این روند از طریق داعش بود اما یکصد یا یک هزار داعشی هم نمی‌توانند روند استقلال کردستان را متوقف کنند و صرف نظر کردن از این مساله ممکن نیست.

رئیس منطقه کردستان عراق گفت: عرب‌های اهل تسنن که خارج از تحت کنترل اقلیم کردستان بودند، همان‌ها هستند که به داعش پیوستند و این عقیده را داشتند که داعش منطقه را از کردها تخلیه خواهد کرد و این مناطق به آسانی به کنترل آنها درخواهد آمد.

وی افزود: محاسبات آنها غلط از آب درآمد و نمی‌دانستند که آمریکا و هم‌پیمانان آن به این سرعت به ما کمک خواهند کرد همان‌طور که پیش‌بینی نمی‌کردند که پیشمرگه‌ها به این صورت در مقابل دشمن مقاومت کنند.

انتهای پیام/.

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار