امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13213
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 169
مازیار جوینی فرزند زنده‌یاد «عزیز الله جوینی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره انتشار آثار ...

مازیار جوینی فرزند زنده‌یاد «عزیز الله جوینی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره انتشار آثار دست‌نویس منتشر نشده پدرش اظهار داشت: جلد آخر شاهنامه فلورانس همچنان باقی است و خانواده نیز قصد انتشار آن را دارد، البته بیشتر کارهای اصلی توسط استاد انجام شده است اما باید بازنگری مجددی صورت گیرد، که هنوز اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

فرزند زنده یاد جوینی درباره انتشار گفت: بخش زیادی از شاهنامه آماده شده تنها منتظریم تا با مسئولان انتشارات دانشگاه تهران هم صحبت کنیم و زمان انتشار مشخص شود.

وی از طی مراحل تکمیلی خبر داد و اضافه کرد: جلد آخر شاهنامه فلورانس بازبینی شد و تقریبا اکثر بخش‌ها تکمیل شدند.

وی پیرامون این آثار ادامه داد: جلد آخر شاهنامه فلورانس با دست‌نویس پدرم باقی است، کارهای اصلی آن هم به اتمام رسیده ولیکن قرار شده ضمن مشورت با کارشناسان زبده به نتیجه رسیده و آن را منتشر کنیم.

جوینی درباره زمان انتشار آخرین اثر ارزشمند پدرش عنوان کرد: همواره در زمینه چاپ انتشارات دانشگاه تهران همکاری لازم را داشته‌اند اما باید صحبت کنیم تا زمان انتشار تعیین شود.

به گزارش خبرنگار فارس،  تصحیح دو جلد از نسخه فلورانس این استاد ادبیات برجاست و امیدارایم با همکاری دانشگاه تهران و دانشجویان استاد آثار دست‌نویس ایشان کامل شود.

زنده یاد جوینی، مصحح، محقق و شاهنامه ‌پژوه و استاد بازنشسته دانشکده ادبیات دانشگاه تهران بود که در سال 1304 در شهر اسفراین به دنیا آمد و شامگاه 25 بهمن 91 در بیمارستان تهران کلینیک درگذشت.

این مصحح و شاهنامه پژوه در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت؛ این استاد ادبیات از چهارشنبه هفته گذشته 18 بهمن پس از وخیم شدن حال به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان تهران کلینیک منتقل و پس از آن طی سه روز در کما بود که شامگاه 25 بهمن درگذشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها