امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132130
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «اونو تی‌وی»، سازمان عفو بین‌الملل روز گذشته با ارسال ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «اونو تی‌وی»، سازمان عفو بین‌الملل روز گذشته با ارسال 120 هزار امضا به دادستانی کل مکزیک، خواستار اجرای عدالت در خصوص پرونده ناپدید شدن 43 دانش‌آموز مدرسه «آیوتسیناپا» در ایالت جنوبی «گررو» شد.

طبق گزارش این سازمان بین‌المللی، علاوه بر جمع‌آوری امضا از طریق کمپین «اگر امضا می‌کنی فراموش نکن»، حدود 3 هزار و 400 نفر نیز اسامی خود را روی دیواری که در 7 دسامبر و 70 روز پس از وقوع حادثه مذکور  (16 آذر 93) در محل ناپدید شدن دانش‌آموزان قرار گرفت، نوشته‌اند.

درخواست سازمان عفو بین‌الملل مبنی بر انجام تحقیقات کامل پس از آن مطرح شد که بقایای جسد «آلکساندر مورا»، یکی از دانش آموزان ناپدید شده، در زباله‌دانی «کوکولا» واقع در ایالت «گررو» یافت شد. 

سازمان مذکور از طریق بیانیه‌ای تصریح کرد: خبر غم‌انگیز شناسایی آلکساندرو مورا باید دولت را وادار کند، تحقیقاتی پیرامون وضعیت قتل این جوان و ناپدید شدن 42 دانش‌آموز دیگر انجام دهد.

«اریکا گوارا روساس»، مدیر دفتر این سازمان غیردولتی در آمریکا، طی بیانیه مذکور نسبت به تشدید خشونت در مکزیک اظهار تاسف کرد و بر اهمیت بالای دادگاهی شدن عاملین ناپدید شدن 43 دانش‌آموز این کشور و اجرای عدالت در خصوص آنها تاکید کرد. 

علاوه بر این، سازمان عفو بین‌الملل از دولت مکزیک خواست، به خانواده‌های قربانیان و 6 نفری که در حمله پلیس «ایگوآلا» به دانش‌آموزان در 26 سپتامبر (4 مهر 93) جان خود را از دست دادند، غرامت پرداخت کند.

مسئله ناپدید شدن 43 دانش‌آموز و عللی که موجب آن شد، اعتراضاتی را در مکزیک علیه دولت بدنبال داشته است. 

مردم مکزیک، بی‌تفاوتی و ناکارآمدی دولت‌های مختلفی که تاکنون اداره این کشور را بر عهده داشته‌اند، در زمینه متوقف ساختن خشونت جنایات سازمان‌دهی شده و باندهای قاچاق مواد مخدر محکوم کرده‌اند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها