امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132132
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «متیو تولر» سفیر آمریکا در صنعاء پایتخت یمن  هر گونه ارتباط میان پیروزی انقلابیون در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «متیو تولر» سفیر آمریکا در صنعاء پایتخت یمن  هر گونه ارتباط میان پیروزی انقلابیون در صنعا و مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 را رد کرد.

وی در پاسخ به سوال پایگاه حبری «الوحدوی نت» درباره نقش واشنگتن و کشورهای غربی در آنچه سقوط «صنعا» به دست انصارالله خواند، گفت: مذاکرات هسته‌ای با ایران هیچ ارتباطی با حوادث یمن و حتی منطقه ندارد.

وی طی یک کنفرانس خبری که صبح امروز در صنعا برگزار شد، ابراز امیدواری کرد که با تشکیل دولتی که مسئولیت آن بازگرداندن قدرت به دولت و نهادهای زیرمجموعه آن، برقراری امنیت و ثبات اقتصادی برای تمام یمنی‌ها است، آینده بهتری در انتظار مردم یمن باشد. به ویژه که این دولت به نفع یک گروه خاص یا کشور خارجی ویژه‌ای کار نمی‌کند.
سفیر آمریکا در یمن درباره اقدام شورای امنیت سازمان ملل درباره تحریم «علی عبدالله صالح» و 2 تن از رهبران جنبش انصارالله یمن گفت: این تحریم‌ها با اجماع دولتهای عضو شورای امنیت صورت گرفت زیرا به آنها ثابت شده که این افراد در روند اجرای طرح ابتکاری شورای همکاری خلیج فارس و توافقات گفت‌وگوهای ملی مانع‌تراشی می‌کنند. آنها باید بدانند که تداوم این سیاست، افزایش تحریم‌ها علیه آنها را رقم خواهد زد.
وی درباره کشته شدن «لاک سامرز» روزنامه‌نگار آمریکایی کشته‌شده در یمن به دست القاعده گفت: اطلاعاتی در دست بود که نشان می‌داد، القاعده قرار بوده او را در روز شنبه اعدام کند به همین دلیل نیز با هماهنگی نیروهای امنیتی یمن و تفنگداران دریایی عملیات نجات این روزنامه‌نگرا آغاز شد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار