امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132139
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه سیاست‌خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش عدم تعهد در ارتباط با نظارت و راستی‌آزمایی در جمهوری اسلامی، بیانیه‌ای را به شرح ...

به گزارش گروه سیاست‌خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جنبش عدم تعهد در ارتباط با نظارت و راستی‌آزمایی در جمهوری اسلامی، بیانیه‌ای را به شرح زیر در ارتباط با تمدید برنامه اقدام مشترک ژنو صادر کرد. نشست شورای حکام آژانس بین المللی  انرژی اتمی وین، 20 آذر ماه 1393 آقای رئیس

1- جنبش عدم تعهد مایـل است مراتب تشکر خود را از آقای یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بخاطر گزارش وی در خصوص نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تمدید برنامه اقدام مشترک مندرج در سند GOV/2014/62 ابراز نماید.

2- جنبش عدم تعهد موضع اصولی خود مبنی بر اینکه دیپلماسی و گفتگو تنها راه برای حل بلند مدت موضوع هسته ای ایران می باشد، را تصریح می نماید. جنبش عدم تعهد همه کشورهای عضو را نسبت به مشارکت مثبت در این راستا، تشویق می نماید.

3- جنبش عدم تعهد مجددا از برنامه اقدام مشترک که بین ایران و EU3+3 در تاریخ 24 نوامبر 2013 در ژنو (مندرج در سندهای INFCIRCs/855 & 856) استقبال می کند و اعتقاد دارد که این برنامه به حل مسالمت آمیز موضوع هسته ای ایران مساعدت خواهد نمود.

4- جنبش عدم تعهد توجه می نماید که آژانس یک نقش اساسی برای نظارت و راستی آزمایی در جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برنامه اقدام مشترک دارد و بنا بر این از نقش آژانس در این زمینه حمایت می کند.

5- جنبش عدم تعهد در پی گزارش مدیر کل به شورای حکام، به شکل مقتضی، در مورد اجرای اقدامات ذیربط هسته ای برنامه اقدام مشترک، آنگونه که تمدید گشته، می باشد.

متشکرم آقای رئیس.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار