امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13215
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 203
محمدرضا شفاه در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درخصوص تولید کلیپ انقلابی ««تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» گفت: ایده این کلیپ مربوط به جریان فتنه است و ...

محمدرضا شفاه در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، درخصوص تولید کلیپ انقلابی ««تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» گفت: ایده این کلیپ مربوط به جریان فتنه است و در واقع از تولید یک موسیقی شروع شد و ما در آن زمان احساس کردیم در دوره‌ای که فضای فتنه کشور را گرفته بود عرصه هنر کمک چندانی به نظام برای مقابله با این موضوع نکرده و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا به سهم خود اثری را در این زمینه تولید کنیم.

وی افزود: در مسیر تولید این قطعه موسیقی با پیشنهاد خانم شادمهری که هم تهیه‌کنندگی و هم شعر را گفته‌اند مواجه شدیم که برای این کار از یک موسیقی انقلابی استفاده کنیم و شعر بسیار خوبی که ایشان گفته بودند دارای قابلیت‌های زیادی بود و در ادامه این قطعه موسیقی شکل گرفت.

مجری طرح و کلیپ «تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» ادامه داد: پس از آنکه آواهای کار خوانده شد و براساس شعری که خانم شادمهری گفته بودند آقای امید روشن‌بین ملودی و آواها را تنظیم کردند و پس از آنکه این قطعه موسیقی در خانه فیلم داستانی پخش شد عده‌ای زیادی از دوستان ما را تشویق کردند و براساس آن یک کلیپ تصویری ساخته شود.

شفاه در ادامه خاطرنشان کرد: فیلم‌نامه‌های مختلفی برای ساخت این کلیپ نوشته شد که در نهایت فیلم‌نامه آقای مفید کیا که کارگردانی کار را بر عهده داشتند به تصویب رسید و در نهایت پس از یک پروسه طولانی کار ساخته شد.

وی در خصوص استفاده از برج آزادی به عنوان نمادی از تاریخچه انقلاب اسلامی در این کلیپ گفت: اگر قرار بر این باشد که کار انقلابی بسازیم باید برای مخاطبی که در درجه اول در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می‌کند و حماسه 9 دی را خلق کرده کار تولید شود و برج آزادی حلقه مشترک تمام این موارد است بنابراین برای این کلیپ تصمیم گرفتیم از مؤلفه‌های آشنای افرادی استفاده کنیم که همواره در راهپیمایی‌ها از نظام حمایت کردند و در نهایت برج آزادی به عنوان محل ساخت این کلیپ انتخاب شد.

مجری طرح کلیپ انقلابی «تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» همچنین در خصوص استفاده از پلان‌های هلی‌شات در این کلیپ که معمولاً کمتر در کارهای این چنینی مورد استفاده قرار می‌گرفت گفت: در طرح اولیه برای اینکه بتوانیم حضور مردم را نشان دهیم پلان‌هایی داشتیم که از بالا جمعیت را نشان می‌داد و در ادامه خواننده گروه به بالای برج آزادی می‌رود و با آواز خود به نوعی یک فراخوان گروهی به مردم انقلابی می‌دهد و مردم رفته رفته پای برج آزادی جمع می‌شوند و برای نشان دادن حجم جمعیت باید از پلان‌های هلی‌شات استفاده می‌کردیم.

وی تأکید کرد: در نهایت پس از بررسی کار گروه‌های مختلف گروهی به نام فرادید انتخاب شدند تا پلان‌های هلی‌شات را تولید کنند و نکته مهمی که در کار این گروه وجود داشت عدم لرزش دوربین بود چرا که لرزش دوربین مخاطب را اذیت می‌کند و برای ما ثابت بودن پلان‌های هلی‌شات بسیار مهم است.

شفاه همچنین با اشاره به اینکه کل این کار در مدت 5 روز تصویربرداری شده است گفت: یک گروه 70 نفره به طور ثابت در طی این 5 روز در تولید کار زحمت کشیدند اما برای اینکه بتوانیم حضور انقلابی مردم را نشان دهیم احتیاج به حجم گسترده‌ای از مردم داشتیم که به طور متوسط 400 هنرور در طول این مدت در برج آزادی حضور داشتند.

مجری طرح کلیپ انقلابی «تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» و همچنین در مورد ایده استفاده از نماد ساندیس در این کار گفت: ماجرای ایده ساندیس به این دلیل بود که در فتنه 88 یک اتهامی به مردم شریف ایران زدند و عنوان شد که مردم تنها به دلیل ساندیس در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند در حالی که عنوان کردن این موضوع برای حضور میلیونی مردم یک شوخی بود و ما هم تصمیم گرفتیم با این اتهام شوخی کنیم و نشان دهیم که چندین میلیون آدم تنها به خاطر یک ساندیس که حجم عمده آن آب و شکر است از نظام حمایت نمی‌کنند و دلیل بزرگ‌تری داشت که در همین کارها نشان دادیم حتی این مردم هستند که به نیروهای حکومتی و انتظامی ساندیس تعارف می‌کنند و نه نیروهای حکومتی به مردم.

وی همچنین در خصوص دلیل استفاده از موسیقی فیلم Z ساخته تئودوراکیس در این کار گفت: این موسیقی به طور معمولی تأثیر زیادی بر افراد می‌گذارد و به دلیل تأثیرگذاری که این ملودی داشته است باید در درجه اول از خانم شادمهری و بعد از امید روشن‌بین تشکر کنند که با شعر، ملودی و تنظیم خود توانستند اثر خوبی را تولید کنند.

شفاه خاطرنشان کرد: ما برای اینکه بتوانیم شعر خانم شادمهری تأثیر بیشتری داشته باشد به عنوان استفاده از یک موسیقی انقلابی بودیم و موسیقی فیلم Z ساخته تئودوراکیس کاملاً با فضای ما همخوانی داشت.

مجری طرح کلیپ انقلابی «تا آخرین نفس ایستاده‌ایم» در خاتمه اظهار داشت: به دلیل محدودیت زمانی در تیتراژ کار نام همسرایان موسیقی درج نشد که باید از آقایان علی افسری، محمد اکبری، مهدی اکبری و حسین حقیقی بابت این کار تشکر کنیم.

 

کلیپ «تا آخرین نفس ایستاده‌ایم»

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها