امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132153
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
نماینده دائم ایران در آژانس تصریح کرد: آژانس کاملا بیطرفانه و بصورت حرفه ای اعلام کند که اطلاعات داده شده توسط یک کشور یا کشورهای عضو در خصوص ...

نماینده دائم ایران در آژانس تصریح کرد: آژانس کاملا بیطرفانه و بصورت حرفه ای اعلام کند که اطلاعات داده شده توسط یک کشور یا کشورهای عضو در خصوص آزمایشات انفجاری در سطوح بالا در منطقه مریوان غلط بوده است.

رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص اقدام آژانس در ارسال ایمیل به خبرگزاری رویترز که در آن پیشنهاد بازدید از سایت ادعایی در مریوان را رد کرده گفت: اولا  آژانس نمی تواند فقط با ارسال یک ایمیل  برای یک خبرگزاری از مسئولیت خود شانه خالی کند.

وی با ذکر این نکته که آژانس در گزارش نوامبر 2011 خود ادعایی را مطرح کرده که از دید ایران مثل سایر ادعاهایش در یک رده هستند، عنوان کرد: ثانیا اینگونه عملکرد آژانس اتفاقا تایید نظر ایران است که ادعای مطرح شده در گزارش نوامبر  2011  پایه و اساسی ندارد والا آژانس باید پس از پیشنهاد ایران سریعا تیم خود را اعزام می کرد نه اینکه پیشنهاد ایران را رد کند آن هم به این شکل غیر رسمی.

نماینده دائم ایران در آژانس تصریح کرد: اکنون نیز تنها راه این است که آژانس کاملا بیطرفانه و بصورت حرفه ای اعلام کند که اطلاعات داده شده توسط یک کشور یا کشورهای عضو در خصوص آزمایشات انفجاری در سطوح بالا در منطقه مریوان غلط بوده و لذا آژانس نمی تواند برای راستی آزمایی ادعایش در خصوص یک سایت ادعایی در منطقه مریوان اقدام کند.

وی افزود: بنظر ایران حل این موضوع آزمایشی برای نشان دادن بیطرفی آژانس است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها