امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132156
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
«عیسی الضاهر»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق برگزاری کنفرانس اخیر مبارزه با تروریسم در سوریه ...

«عیسی الضاهر»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق برگزاری کنفرانس اخیر مبارزه با تروریسم در سوریه را منعکس کننده خواسته‌های ملت و دولت این کشور مبنی بر ضرورت پایان دادن به حضور شبه نظامیان تروریستی در سوریه و عراق توصیف کرد.

الضاهر با اشاره به اینکه مهمترین راه مبارزه با تروریسم در منطقه گفت وگوی سوری- سوری است گفت: دمشق هم اکنون با کمک کشورهای دوست خود به دنبال رسیدن به توافق با معارضان صرفا داخلی است تا میز گفت‌وگوی سوریه را توسعه بدهد.

وی افزود: این روزها برخی گروه‌های مسلح شبه نظامی در حال تقلا برای رساندن خود به پای به میز گفت‌وگویی هستند که معارضان خارج را که مزدور کشورهای معاند سوریه هستند از محاسبات خود خارج کرده است.

تحلیلگر سوری درباره نتایج کنفرانس مبارزه با تروریسم در سوریه هم تاکید کرد نتایجی از این کنفرانس بخصوص در روزهای اخیر هویدا شده و آن هم در درگیری‌های بین شبه نظامیان مسلح با یکدیگر در منطقه غوطه شرقی که در نتیجه آن برخی سرکرده‌های این گروه‌های شبه نظامی کشته شدند.

ارتش سوریه روز پانزدهم آذر با دفع حمله گروه تروریستی داعش به فرودگاه نظامی دیر الزور و بمباران تجمع این گروه، حدود 70 نفر از اعضای آن را به هلاکت رساند.

حدود 70 تروریست داعشی از جمله یک سرکرده آن به نام «رامی الحسین» و 30 تروریست این گروه از ملیت های مختلف از جمله دو تروریست فرانسوی در جریان حمله ناکام شنبه گذشته به فرودگاه نظامی دیر الزور که با مقاومت شدید ارتش سوریه مواجه شد، به هلاکت رسیدند.

مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان در لندن، شمار به هلاکت رسیدگان داعش را 68 نفر اعلام و خاطرنشان کرد که این گروه در سوریه هر روز ضعیفتر می شود.

عیسی الضاهر در ادامه گفت‌وگوی خود تاکید کرد: تصمیم دولت سوریه در توسعه حمله خود به شبه نظامیان مسلح در مناطق حلب به پیشروی بزرگ نیروهای سوری در این منطقه منجر شد و مطمئنا بر حضور شبه نظامیان در حلب تاثیر خواهد گذاشت.

عیسی الضاهر گفت: در بحبوحه تحرکات دیپلماتیک روسیه و ایران، حامیان منطقه‌ای داعش تروریست‌های این گروهک را به حمله نظامی به فرودگاه نظامی دیر الزور تحریک کردند اما یگان‌های ارتش سوریه نشان دادند که تکیه به گروه‌های تروریستی برای ناکام گذاشتن طرح‌های سیاسی گزینه‌ای ناکارآمد است.

الضاهر گفت: بر همین اساس حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نشست سه جانبه مبارزه با تروریسم در تهران که با حضور کشورهای ایران، سوریه و عراق برگزار شد، پیغام آشکاری را داد و آن اینکه درباره دخالت زمینی نیروهای بیگانه در سوریه و عراق هشیار باشید و این نشست سه جانبه از مهم‌ترین نتایج توافق بین کشورهای محور مقاومت بر سر مبارزه با تروریسم به بهترین شکل ممکن است.

 تحلیلگر سیاسی سوریه گفت: اگر شایعات رسانه‌ای درباره گشایش سفارت کویت درست باشد این مژده تغییر مواضع بین المللی در قبال پرونده سوریه و بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس است و با وجود اینکه اعتمادی به نقش کشورهای حوزه خلیج فارس در تلاش واقعی برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد اما هراس این رژیم‌های از نابودی ارکان وجودیشان موجب می‌شود که به صف مبارزان واقعی علیه تروریسم ملحق شوند.

عیسی الضاهر در پایان سخنان خود گفت: به اعتقاد من نقش «تمیم بن حمد»، امیر قطر و «عبدالله دوم»، شاه اردن تنها هیزم به آتش جنگ در سوریه افکندن است تا نقش شبه نظامیان را در سوریه فعال نگاه دارند اما ائتلاف‌هایی که سوریه علیه تروریسم تشکیل داده است همه نقشه‌های آنها را برای تقسیم سوریه نقش بر آب می کند و این نتیجه طبیعی هم اندیشی نهادهای مبارزه با تروریسم سه کشور ایران، عراق و سوریه در تهران خواهد بود.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار