امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132163
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
«محمدرضا ابوالقاسمی» قاری و مدرس قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه بهترین مکان برای

«محمدرضا ابوالقاسمی» قاری و مدرس قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه بهترین مکان برای آموزش و فعالیت‌های قرآنی مساجد است، اظهار داشت: مساجد خانه خدا و قرآن کلام الهی است بنابراین بهترین مکان برای آموزش کلام خدا در خانه اوست.

جلسات قرآن را با محوریت مساجد برگزار کنیم

وی با بیان اینکه اساتید قرآن باید جلسات خود را در مساجد توسعه دهند، افزود: به دلیل موقعیت‌های خاصی که وجود دارد بسیاری از اساتید جلسات قرآن را خارج از مساجد برگزار می‌کنند اما برای اینکه بتوانیم بر افراد تأثیر بگذاریم باید محافل قرآنی را با محوریت مساجد برگزار کنیم.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه قاریان بین‌المللی و اساتید قرآن در مساجد پرورش یافته‌اند، گفت: رونق محافل قرآنی چه در مساجد و چه در مؤسسات فعالیت ارزشمندی است اما برای اینکه مفاهیم قرآنی ملکه ذهن افراد شود باید به مساجد توجه بیشتری کنیم.

لزوم پرداختن به آموزش‌های قرآنی در مساجد

این استاد پیشکسوت قرآن کریم با بیان اینکه باید در زمان‌هایی که در مساجد نماز جماعت اقامه نمی‌شود به فعالیت‌های قرآنی پرداخت، افزود: مساجد برای قرآن بنا شده‌اند بنابراین ما باید از این ظرفیت در جهت توسعه امور قرآنی بهره بیشتری ببریم که برای تحقق این امر تقویت جلسات و محافل قرآنی می‌تواند اثرگذار باشد.

بی‌توجهی به جلسات سنتی قرآن موجب افول تلاوت در کشور می‌شود

وی با اشاره به اینکه اگر نسبت به جلسات سنتی قرآن بی‌توجه باشیم قاریان برجسته و مسلطی نخواهیم داشت، خاطر نشان کرد: من در سال‌ 1346 در جلسات قرآن استاد «مروّت» که در مسجد کوچکی در محله امام‌زاده حسن(ع) برگزار می‌شد، شرکت می‌کردم. هنوز هم فضای جلسات برایم جذابیت خاصی دارد و خاطرات آن در ذهنم ماندگار است.

ابوالقاسمی گفت: امیدوارم مسئولان به برگزاری جلسات سنتی قرآن در مساجد توجه بیشتری کنند تا این جلسات به فراموشی سپرده نشوند چرا که تربیت قاریان بین‌المللی قرآن در چنین محافلی صورت گرفته است و اگر مورد بی‌مهری قرار گیرند دیگر قاریان توانمندی نخواهیم داشت و سطح تلاوت در کشور افول می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها