امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132167
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی باقری کارگردان مستند «پرچم دروغین» درباره تهیه این مستند، اظهار داشت: از روزهای ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی باقری کارگردان مستند «پرچم دروغین» درباره تهیه این مستند، اظهار داشت: از روزهای اولیه شروع بحران در عراق طرح‌های زیادی برای ساخت مستند مطرح شد و تا تصویب طرح در گروه 20 روز به طول انجامید.

وی ادامه داد: گروه 25 روز پس از شروع وقایع در عراق حضور پیدا کرد و حدود 20 روز هم در عراق حضور داشت. با توجه به این که ما اولین گروه مستندساز ایرانی  بودیم که در عراق جرأت فعالیت پیدا کرده بود، کار بسیار سختی در پیش داشتیم.

وضعیت امنیتی ما بسیار حساس بود و دائماً در مکان‌های مختلف استقرار پیدا می‌کردیم تا خطرات را کمتر کنیم گاهی در یک روز به 3 استان عراق رفت و آمد داشتیم لازم است از گروه های امنیتی که همراه ما بودند تشکر کنم.

باقری یادآور شد: در این کار، سعی کردیم محدود کار نکنیم و برای به تصویر کشیدن نیروهای داوطلب مردمی به مناطق بسیاری سر زدیم، گرچه حضورمان در آنجا بسیار کوتاه بود اما سعی شد که این کار صورت بپذیرد.

وی گفت: مناطق بسیار خطرناک عراق نظیر جرف الصخر که معروف به مثلث مرگ بود و حتی رزمنده‌های عراقی هم از حضور در این منطقه بیم داشتند، استان الانبار، استان حله، فلوجه، کرکوک و طوز خورماتو از دیگر مناطق عراق بود که ما به آنجا رفتیم. ضمن اینکه حضور نیروهای مردمی در شرایط سخت عراق قابل تحسین است.

کارگردان مستند «پرچم دروغین» با اشاره به نکات جذاب این مستند، گفت: از نکات جذاب مستند پرچم دروغین حضور عوامل آن در 75 متری، یک کیلومتری و 3 کیلومتری نیروهای داعش است؛ آن هم در شرایطی که تک تیراندازهای داعش مسلح به قناصه‌هایی هستند که تا 7 کیلومتر را زیر آتش قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: گروه ما در بعضی از این منطقه به صورت مسلح وارد می‌شد و حتی  در دست فیلمبردار گروه هم اسلحه بود و هم دوربین و او باید با این شرایط به فیلم‌برداری می‌پرداخت.

باقری بیان داشت: در عراق وقایعی بسیار دردناک در جریان است؛ هر چند بسیاری از آنها به مصلحت نیست که به تصویر کشیده شود اما سعی کردیم رویکردی واقع بینانه نسبت به عراق داشته باشیم.

وی ضمن انتقاد از برخی دستگاه‌های کشور در عدم حمایت از ساخت این مستند، افزود: لازم است که از همه‌ی کسانی که ما را در ساخت مستند کردند خصوصا کسانی که ما را حمایت مالی کردند، تشکر کنم به دلیل اینکه از عدم رضایت آنها برای مطرح شدن نامشان آگاهم اسم آنها را ذکر نمی‌کنم.

به گزارش فارس، مستند «پرچم دروغین» به تهیه‌کنندگی «محمد‌رضا نوری‌همدانی» ساعت 17:30 امروز (پنجشنبه 20 آذر ماه) از شبکه افق پخش می‌شود و بینندگان برای پخش دوباره می‌توانند به سامانه 100022 با ذکر نام مستند پیام کوتاه ارسال کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار