امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132173
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آخرین شماره ماهنامه عقیدتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی «پاسدار اسلام» وابسته به ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آخرین شماره ماهنامه عقیدتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی «پاسدار اسلام» وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شده است.

در نخستین بخش این شماره از ماهنامه پاسدار انقلاب، درس اخلاق آیت‌الله «جوادی‌آملی» با موضوع شکوفایی عقل در نهضت حسینی قرار گرفته که در بخشی از آن آمده است: «ائمه معصومین(ع) مانند پیامبران با گفتار و رفتارشان عقل انسان را شکوفا می‌سازند تا اندیشه صائب و انگیزه شایسته در پرتو شکوفایی عمل منشأ اعمال صالح گردد. رهبران الهی در پرتو حق به شکوفایی عقل می‌پردازند».

در ادامه این ماهنامه آداب الهی قلب نسبت به نبوت در کلام مرحوم آیت‌الله «مجتبی تهرانی»، فوت جان بهتر است از فوت وقت در بیان آیت‌الله «حسن‌زاده آملی» و سپس روش علامه طباطبائی در تفسیر قرآن به قرآن در کلام آیت‌الله «مصباح یزدی» و اهل‌بیت(ع) برترین‌های جهان هستی در کلام آیت‌الله «سید احمد خاتمی» آمده است.

 

نهضت پیروزی نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، امام حسین(ع) و غیرت‌ورزی و پاسداری از حریم خانواده، سبک زندگی اسلامی حریم خصوصی و عمومی، معایب شبکه‌های اجتماعی از نگاه غربی‌ها، از سیاست تا دیانت و نگاهی به سینمای بعد از انقلاب از دیگر بخش‌های این ماهنامه است.

در بخش دیگری از این ماهنامه گفت‌وگویی با آیت‌الله «محمدعلی گرامی قمی» آمده است که می‌خوانیم: «خصوصیاتی را که در ایشان هست (رهبر معظم انقلاب) در حال حاضر با هیچ کس دیگری نمی‌توانیم مقایسه کنیم. ما با ایشان هم‌دوره بوده‌ایم و کاملا با ویژگی‌های ایشان آشنا هستیم. ایشان شرح صدر کم‌نظیری دارد که جزو مهم‌ترین خصوصیات رهبری و مدیریت است».

پاسخ به شبهات تاریخی اشغال فلسطین نیز از دیگر بخش‌های جذاب این ماهنامه به شمار می‌رود که در آخرین شماره آن به «انتقال یهودیان به فلسطین از چه زمانی و چرا شروع شد؟» پاسخ داده شده است.

به گزارش فارس، این ماهنامه یکی از باسابقه‌ترین مجلات تخصصی در حوزه دین و قرآن است که از سال 1358 به همت «محمد حسین رحیمیان» یکی از شاگردان امام خمینی(ره) فعالیت خود را با نام «پاسدار انقلاب» آغاز کرده است.

آخرین شماره این ماهنامه در 82 صفحه، قیمت 3 هزار تومان و با سردبیری «عبدالحمید انصاری» آبان‌ماه 1393 توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به چاپ رسید و روانه کیوسک مطبوعات شد.

علاقه‌مندان برای اشتراک این ماهنامه می‌توانند با شماره تلفن‌های 025- 37742163 یا 021- 88974300 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها