امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132179
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی شب گذشته با حضور در برنامه «دیروز، امروز، فردا»‌در خصوص موضوع

به گزارش خبرنگار قضائی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی شب گذشته با حضور در برنامه «دیروز، امروز، فردا»‌در خصوص موضوع مبارزه با فساد بر عزم و اراده جدی دولت در این زمینه تأکید کرد و گفت:‌ ما در بحث ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد به همکاری همه مردم و رسانه‌ها نیاز داریم.

وی با اشاره به دغدغه جدی مقام معظم رهبری در بحث فساد، گفت: ایشان از گذشته در خصوص فساد دغدغه‌های جدی داشتند و بارها در این مورد به مسئولان تذکر دادند و حتی نارضایتی مرد از نظام اداری و اقتصادی را به حق توصیف کرده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی ارتقای سلامت اداری و اقتصادی گفت: ما بر این همایش گزارشی را در ارتباط با اقدامات عملی صورت گرفته در بحث مبارزه با فساد ارائه دادیم ضمن اینکه این همایش با پرهیز از عملکرد نمایشی و با صرف کمترین هزینه ممکن برگزار شد که همین امر نشان از توجه ویژه مسئولین به این حوزه دارد.

پورمحمدی در ادامه با اشاره به مشکلات فراوانی که دولت با آنها مواجه است، تصریح کرد: دولت یازدهم علاوه بر پاسخگویی به مطالبات مردم و رفع نارضایتی‌ها و ناخشنودی‌ها باید با فشار تحریم‌ها که به مرحله تأثیرگذاری در حوزه اقتصادی رسیده نیز مقابله کند.

وی ادامه داد:‌ما امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که مهمترین موضوع کشور یعنی فساد که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم است، از سوی دولت با جدیت دنبال می‌شود.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه دولت آماده نقد شدن در بحث مبارزه با فساد است، گفت: رسانه‌ها باید در کنار مردم و مسئولین همکاری مناسبی را در جهت ایجاد فضای مناسب برای بیان مشکلات موجود در این زمینه داشته باشند.

وی افزود: باید بدانیم که اگر موضوع فساد مورد تاکید و تکرار قرار نگیرد و از اذهان عمومی جامعه پاک شود قبه آن در جامعه می‌ریزد و این امر سبب دامن زدن به موضوع فساد و رواج بیشتر آن خواهد شد.

وی هماهنگی و همدلی، قاطعیت در تصمیم‌گیری، عملگرایی و پرهیز از سیاسی‌کاری را مهمترین مباحث موردنیاز در زمینه مبارزه با فساد عنوان کرد و گفت: چنانچه در بیان موضوعات مرتبط با فساد با طراحی و هماهنگی لازم عمل کنیم، علاوه بر اینکه مانع سوء‌استفاده دشمن می‌شویم می‌توانیم از خدشه‌دار شدن اذهان عمومی جامعه جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها