امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132180
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ تقریبا نزدیک به دو هفته از ناآرامی‌ها در آمریکا می‌گذرد؛ ناآرامی‌هایی که از شهر فرگوسن شروع شد و به دیگر شهرهای ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ تقریبا نزدیک به دو هفته از ناآرامی‌ها در آمریکا می‌گذرد؛ ناآرامی‌هایی که از شهر فرگوسن شروع شد و به دیگر شهرهای این کشور رسید. این اعتراض‌ها از زمانی شروع شد که دادگاه آمریکایی پلیس سفید پوست این کشور را از اتهام قتل یک نوجوان سیاه پوست تبرئه کرد و همین موجی از ناآرامی را در این کشور به راه انداخت.

به دنبال این تصمیم مدارس عمومی شهر فرگوسن تعطیل شد. بسیاری از مغازه‌ها به معنای همراهی با این اعتراض‌ها تعطیل شدند و بخشی از شهر به این حرکت پیوست اما کتابخانه فرگوسن از ابتدا باز ماند و به عنوان محلی برای خط دادن به اعتراض‌ها و پشتیبانی آن در مدت این دو هفته به کار خود ادامه داد.

کتابخانه فرگوسن همچنین در راستای حمایت از اعتراضات تبعیض نژادی در آمریکا اعلام کرد که کمک‌های مردمی را برای حمایت از این حرکت جمع آوری می‌کند که این کمک‌های مردمی شامل پول و کتاب می‌شود. کتاب‌هایی که بعدتر برای کمک به جنبش به فروش گذاشته می‌شوند. همچنین فعالیت این کتابخانه مجالی شده است برای پیوستن نویسندگان و هنرمندان به جنبش اعتراض آمیز مردم آمریکا علیه تبعیض در آمریکا.

اکنون پس از گذشت تقریبا دو هفته پس از شروع اعتراض‌ها اسکات برنر مدیر این کتابخانه اعلام کرده است تا کنون بیش از 350 هزار دلار معادل بودجه یک سال این کتابخانه پول جمع شده است و همچنان کمک‌ها ادامه دارد.

همچنین جنبش حمایت از تظاهرات در آمریکا در شبکه‌های اجتماعی و از طریق اینترنت اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی کرده‌اند و نویسندگان معروفی چون نیل گیمن،‌ جان گرین، ورونیکا روث، کارلاین هریس و جی اشر و بسیاری دیگر از نویسندگان هم به جمع حامیان تظاهرات پیوسته‌اند و با اهدای پول و کتاب‌های خود مردم و دیگر نویسندگان را تشویق می‌کنند که به این جمع بپیوندند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار