امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132203
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در جوار حرم مطهر رضوی اظهار

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در جوار حرم مطهر رضوی اظهار داشت: کلام ما درباره سبک زندگی اسلامی در خطبه اول نماز جمعه به صورت مداوم ادامه دارد.

وی گفت: در مهر ماه سال 1391 مقام معظم رهبری در سفر به خراسان‌شمالی فرمودند؛ "در مورد سبک زندگی اسلامی مباحثی را در تریبون‌های عمومی افراد ارائه دهند" و بنابر فرمایش ایشان در خرداد 1392 بحث سبک زندگی اسلامی آغاز شده و تا هم‌اکنون ادامه دارد.

وی ادامه داد: در مورد راهکار بحث سرفصل‌هایی را مقام معظم رهبری مشخص کردند که برطبق آن سرفصل‌ها، ما مباحث سبک زندگی را ادامه دادیم.

علم‌الهدی اظهار داشت: سرفصل قبلی درباره الگوی مصرف بود و سرفصل جدید را برمبنای تغذیه در اسلام قرار می‌دهیم.

وی تصریح کرد: خداوند متعال نیز در قرآن کریم می‌فرماید "انسان باید به طعام خودش دقیقا نظر بیفکند" که در این آیه دو نکته تفسیری وجود دارد، در ارتباط با نکته اول اینکه ابتدای این آیه حرف "ف" وجود دارد که به معنای "پس" است که اشاره به ماقبل دارد.

خطیب جمعه مشهد در ادامه بیان کرد: این طور نیست که انسان از هرکجا شد بدن خود را تغذیه کند بلکه شیری که از جانب مادر به بدن فرزند می‌رسد ارزش بالایی در رشد او دارد، یعنی این سلول‌ها و این استخوان‌بندی می‌خواهد در عرصه‌ای کار کند که در آن جاده همواری که خداوند برای بشر ساخته است بتواند نقش آفرینی مهمی ایفا کند.

وی افزود: با این حال نمی‌شود هر غذایی را آورد و شکم زن و بچه‌ را با آن سیر کرد بلکه یک لقمه حرام خوردن نماز یک فرد را تا 40 شب دچار مشکل می‌کند و باید به این موضوعات توجه کنیم زیرا این نماز اثر معنوی خود را از دست می‌دهد و به تعبیر پیامبر اسلام (ص) کسی وارد بهشت نمی‌شود که بدنش از گوشت حرام ساخته شده باشد.

علم‌الهدی در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی خاطرنشان کرد: اهل‌بیت(ع) روز اول ماه سفر وارد شام شدند، همچنین بنا بر قولی در سال اول شهادت امام حسین (ع) به کربلا برگشتند که یکی بر اساس انگیزه عاطفی و دیگری مبتنی بر انگیزه هدفمند بود.

وی تصریح کرد: همچنین سر مقدس امام حسین (ع) توسط امام سجاد (ع) به کربلا باز گرداننده شد تا در کنار پیکر امام به خاک سپرده شود و باید اهل‌بیت(ع) این مسیر را به کربلا باز می‌گشتند، و این انگیزه عاطفی بود و وقتی امام حسین(ع) را به شهادت رساندند هم دوست و هم دشمن به این نتیجه رسیدند که کربلا تمام شده است و بینش دشمن این بود که حرکت امام حسین (ع) را شکست خورده می‌دیدند.

پیاده‌روی اربعین حسینی گام برداشتن در مسیر امام زمان (عج) است

خطیب جمعه مشهد با بیان اینکه: کربلا ادامه دارد و تازه اول راه کربلا است، گفت: به‌عنوان یک جریان انقلابی‌ساز ده‌ها جامعه را باید زیر رو کنیم تا تاثیر واقعه عاشورا را در جهان ببینیم و چون کربلا ادامه دارد برای همین اهل‌بیت(ع) به کربلا بازگشتند.

وی تصریح کرد: با این حال این راهپیمایی عظیم که مردم پیاده به دیدار امامشان می‌روند از جهاتی راه رفتن در مسیر امام زمان (عج) است.

علم الهدی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند" مقابله با استکبار به روح حسینی احتیاج دارد" یعنی آن روحیه که خود امام، اصحاب و اهل‌بیت (ع) امام حسین (ع) آن را داشتند و با همه دشمنی‌ها و سختی‌ها تردید در سیره آنها راه نداشت، لذا مسئله امروز ما در این انقلاب همین دو شناخت است و زمانی موفق هستیم که در دشمن‌شناسی و رهبرشناسی تردید نکنیم.

وی با اشاره به دخالت‌های مکرر دنیای استکبار در تحولات ایران، عنوان کرد: تمام شیطنت‌هایی که استکبار دارد این است که مردم را وادار به تردید کنند و همه کاری می‌کنند تا این نیت پلید خود را اجرا کنند.

امام جمعه مشهد اظهار داشت: متاسفانه بعضی از بزرگان در کشور حرفی‌هایی می‌زنند که غرب از آنها سوء استفاده می‌کند، با این دید می‌آیند دانشگاه را بستر می‌کنند و مسئله فتنه را بیان می‌کنند و فکر می‌کنند با ایجاد تردید، حیات سیاسی برای خود ایجاد کنند.

جریان‌های سیاسی لائیک دانشگاه را بستر و دانشجو را سوژه اهداف خود می‌کنند

وی در ادامه گفت: جریان‌های سیاسی لائیک فکر می‌کنند که زمینه برایشان فراهم است تا دانشگاه را بستر و دانشجو را سوژه کنند و مردم به تردید بیاندازند.

علم‌الهدی اظهار داشت: یک مشت سیاسی ورشکسته که حیات سیاسی خود را از دست داده‌اند و ساقط شده‌اند به دنبال این هستند که خود را تبرئه کنند اما باید این را بدانند که مردم از فتنه‌گر متنفر هستند.

مردم ما از فتنه‌گر ان متنفر هستند

خطیب جمعه مشهد گفت: هر نسلی که در این مملکت بیاید باز هم مرگ بر آمریکا را طنین‌انداز می‌کند و نفرت این مردم از فتنه 88 و فتنه‌گرانش اینقدر نهادینه شده است که این مردم از فتنه‌گر تنفر دارند و برای همین مقام معظم رهبری فرمودند فتنه 88 خط قرمز ما است و با این دید نفرت مردم ثبت شده است.

وی تاکید کرد: جریان‌های لائیک آنقدر هم در این ممکلت نیستند که بخواهند آقایان را پشتیبانی کنند، بدانید این مدال افتخار حسینی در همه رفتارهای زندگی ما باید خود را نشان بدهد.

انتهای پیام/70005/ج40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها