امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132213
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
جواد صراف‌زاده فیزیوتراپیست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: امروزه با  انجام اقداماتی خاص شامل به کار بردن ...

جواد صراف‌زاده فیزیوتراپیست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: امروزه با  انجام اقداماتی خاص شامل به کار بردن کفی‌های طبی و تمرین‌درمانی می‌توان کف پای صاف را تا اصلاح و به حد طبیعی نزدیک کرد.

وی تصریح کرد: عضلات کف پا نقش مهمی در کارکرد کف پا دارند و از یک سری بافت‌های غیر انقباضی مثل رباط و یک سری بافت‌های انقباضی تشکیل شده‌اند که بسیار در شکل پا و کارکرد آن موثر هستند.

صراف‌زاده تصریح کرد: اما این عضلات و تقویت آنها به تنهایی برای اصلاح کف پای صاف کافی نیستند بلکه باید ارتوپدهای فنی بر اساس وضعیت و سن بیمار کفی تجویز کنند تا در مرحله اول وضعیتی مناسب را به اسکلت بیمار بدهند تا ضمن پیشگیری از پیشرفت عارضه به مناطق دیگر بدن آسیب وارد نکند.

این فیزیولوژیست گفت: علاوه بر کفی باید از تمرینات ورزشی استفاده کرد که این تمرینات توسط فیزیوتراپیست‌ها ارائه و انجام می‌شود.

وی گفت: برای مثال تمرینات ساده‌ای مانند برداشتن خودکار با  انگشتان پا که موجب بکارگیری عضلات کف پا و قوی شدن آنها می‌شود و به نوبه‌ خود می‌توانند در اصلاح کف پای صاف یاری دهنده باشند ولی به تنهایی درمان‌کننده نیستند.

صراف‌زاده گفت: این مجموعه اقدامات درمانی باید در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرد تا جایی که این فرد در پایان زمان رشد شکل مناسب خود را بازیابد اگر چه ممکن است کاملا طبیعی نشود اما قطعاً بهتر شده و بدتر از آن نخواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها