امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132219
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
حسن ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه نقش رسانه در رابطه با ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف ...

حسن ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه نقش رسانه در رابطه با ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف بی‌ بدیل و تأثیرگذار است اظهار داشت: اکثر مراجع اعزام تبلیغ، علما و دلسوزان نظام و دین تأکید فراوانی به همکاری و تعامل رسانه‌ها با سازمان اوقاف و امور خیریه برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف داشته‌اند که می‌توان گفت این بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: در مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه بر این باور هستیم که رسانه‌ها می‌توانند کمک زیادی را در این باره داشته باشند.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: حوزه‌های علمیه تریبون‌های مساجد، حوزه دانشگاه، آموزش و پرورش و ... از نظر سازمان اوقاف و امور خیریه رسانه هستند و می‌توانند در جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در کنار مطبوعات و خبرگزاری‌ها که از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند سازمان اوقاف را یاری کنند.

دبیر همایش وقف و رسانه در ادامه ابراز داشت: در سالهای اخیر سازمان اوقاف با برگزاری همایش‌های وقف و رسانه و برگزاری نشست‌های خبری رویکرد رسانه جهت‌مند و هدف‌داری را آغاز کرده است که به نقش رسانه‌ها در جهت ترویج فرهنگ وقف اهمیت دهد.

وی همچنین درباره خلأها و نیازهای جامعه در زمینه وقف نیز بیان داشت: بسیاری از افراد جامعه شاهد این هستند که حوزه سرآمد در کشور نیاز به مشارکت‌های مردمی و ایجاد وقف دارد.

ربیعی تجهیز مراکز درمانی و احداث برخی از مراکز درمانی را که امروز کمتر در آن تخت خالی وجود دارد را از جمله ضروریات جامعه عنوان کرد و گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در این زمینه اقداماتی را آغاز کرده است که از جمله می‌توان به ساخت بیمارستان تخصصی سرطان اشاره کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین توجه به حوزه معارف اسلامی را یکی دیگر از ضروریات وقف عنوان کرد و ادامه داد: امروز حمله و هجمه فرهنگی توسط کشورهای غربی به کشور ما و سایر کشورهای اسلامی کم نیست و برای مقابله با چنین شرایطی نیاز به مشارکت مردم و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در کشور داریم.

ربیعی خاطرنشان کرد: بنا به تأکید مقام معظم رهبری باید به حوزه علم و فناوری نیز توجه ویژه‌ای شود و در این زمینه نیز می‌توان با مشارکت مردم و وقف گام‌های مؤثری برداشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار