امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132225
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «کرستوفر چمبرز» سخنگوی غیرنظامی ناتو امروز به خبرنگاران در کابل گفت: ...

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «کرستوفر چمبرز» سخنگوی غیرنظامی ناتو امروز به خبرنگاران در کابل گفت: تجهیز و ارتقاء مهارت‌های جنگی نیروهای امنیتی افغان از مهم‌ترین برنامه‌های ناتو در سال‌های آینده می‌باشد.

وی افزایش حملات انتحاری در افغانستان را نگران‌کننده توصیف کرد؛ اما گفت: ناتو به امکان ارتقای توان‌مندی نیروهای امنیتی افغان تا سطح پیشگیری از چنین حملاتی امیدوار است.

سخنگوی ناتو در حالی  تجهیز و افزایش سطح مهارت‌های عملیاتی نیروهای امنیتی را یکی از برنامه‌های ناتو در سال‌های آینده یاد می‌کند که به باور بسیاری از آگاهان نظامی در افغانستان، عدم دست‌رسی نیروهای امنیتی افغان به سلاح‌ها و امکانات نظامی پیشرفته یکی از مهم‌ترین چالش‌های فراروی این نیروها را تشکیل می‌دهد.

از آنجایی که بسیاری از افغان‌ها ماموریت ناتو در سال‌های گذشته در این کشور را چندان موفق و پر دست‌آورد ارزیابی نمی‌کند نسبت به تحقق وعده‌های جدید ناتو به دیده تردید می‌بینند.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها