امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132226
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، در راستای اقدامات پیشگیرانه دولت قرقیزستان در مبارزه با فعالیت افراط‌گرایان، در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، در راستای اقدامات پیشگیرانه دولت قرقیزستان در مبارزه با فعالیت افراط‌گرایان، در شهرهای & laquo;اوش» و «جلال‌آباد» در جنوب این کشور یک سلسله اقدامات به منظور اجرای تصمیمات شورای دفاع قرقیزستان در زمینه سیاست‌های دولت در حوزه دینی و با هدف تقویت همکاری بین سازمان‌های دولتی و نهادهای مذهبی، انجام شد.

بنابر اعلام پایگاه خبری «kabar.kg»، در این راستا اداره روحانیت مسلمانان قرقیزستان یک سمینار آموزشی برای امامان مساجد در «جلال‌آباد» با حضور جوانان و نمایندگان محلی دولت‌ از جمله کارمندان پلیس برگزار کرد.

در این نشست مسائل مربوط به اوضاع مذهبی در کشور، مشکلات مربوط به اجرای اصول سیاست‌های دولت در حوزه دین و موضوعات مربوط به پیشگیری از افراط‌گرایی مذهبی مورد بررسی قرار گرفت.

هدف اصلی برگزاری این جلسه، سازماندهی کار سیستماتیک برای مقابله با افراط‌گرایی مذهبی، ایدئولوژی‌های افراطی همراه با تحکیم پایه‌های دولت در منطقه و تدوین رویکردی برای دیگر سازمان‌ها در مبارزه با عناصر افراطی اعلام شده است.

از سوی دیگر، همزمان با شدت گرفتن تحرکات برخی گروه‌های افراطی در کشورهای عربی و احتمال سرایت دامنه این جریان به کشورهای آسیای مرکزی، وزارت آموزش و پرورش قرقیزستان نیز تدریس برخی دروس مذهبی را در مدارس این کشور اجباری کرد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها