امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132228
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار فارس در دوشنبه، «حجت‌الله فغانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران با «عبدالرحیم خالق‌اف» رئیس کمیته دین ...

به گزارش خبرنگار فارس در دوشنبه، «حجت‌الله فغانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران با «عبدالرحیم خالق‌اف» رئیس کمیته دین تاجیکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خالق‌اف ضمن تبریک انتصاب فغانی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه، تاجیکستان و ایران را «یک ملت در دو اقلیم» نامید که هیچ چیز قادر به جدایی آن‌ها نخواهد بود.

فغانی نیز هدف مأموریت خود در تاجیکستان را بسط و توسعه هرچه بیشتر روابط میان 2 کشور و ملت همزبان و همفرهنگ دانست.

سفیر ایران و این مقام تاجیک تعامل و رفت و آمد بیشتر علمای دینی و مذهبی 2 کشور را ضرور دانسته و با  تاکید بر اینکه اسلام دین اعتدال و میانه‌روی است، نگرانی خود را از آنچه که امروزه  «خشونت و افراط گرایی دینی» نامیده می‌شود، اعلام کردند.

همچنین بر لزوم مبارزه مشترک با خشونت و افراط‌گرایی از طریق نشان دادن چهره واقعی دین مبین اسلام که بر رافت، مهربانی، اعتدال و میانه‌روی استوار است تأکید کردند و این امر را وظیفه مشترک علما و فضلای دینی 2 کشور تلقی کردند.

فغانی با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین کنفرانس وحدت اسلامی که قرار است از تاریخ 17 الی 19 دی ماه در ایران برگزار شود، از رئیس کمیته امور دین تاجیکستان برای شرکت در این برنامه دعوت بعمل آورد.

همچنین با توجه به توافقات قبلی مسئولین حج و عمره 2 کشور، برگزاری نشست‌های مشترک در امور حج و عمره در تهران و دوشنبه را مورد تأکید قرار داده شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها