امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132230
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تمام سلام» نخست وزیر لبنان که از روز چهارشنبه برای رایزنی با مقامات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «تمام سلام» نخست وزیر لبنان که از روز چهارشنبه برای رایزنی با مقامات فرانسوی راهی پاریس شده است، ظهر جمعه (امروز) با «فرانسوا اولاند»

رئیس جمهور فرانسه در کاخ الیزه دیدار کرد.

گزارش روزنامه الجمهوریة حاکی است که «سمیر مقبل» جانشین نخست وزیر و وزیر دفاع و «جبران باسیل» وزیر امور خارجه  لبنان در این دیدار حضور دارند.

 

سلام پس از دیدار با اولاند با بیان اینکه درباره جزئیات فنی موضوع تسلیح ارتش لبنان با سلاح‌های فرانسوی در چهارچوب هدیه مالی عربستان سعودی صحبت کردیم، تاکید کرد که ارتش لبنان در آینده نزدیک اسلحه فرانسوی را تحویل خواهد گرفت.

 

وی همچنین تاکید کرد که پاریس پرونده انتخاب رئیس جمهور آینده لبنان را پیگیری می‌کند سعی در کمک کردن به بیروت جهت به اتمام رساندن این پرونده و انتخاب رئیس جمهور آینده کشورمان دارد.

بر اساس این گزارش، سلام در گفت‌وگو با مقامات فرانسوی درباره موضوعاتی از جمله پرونده حضور آوارگان  سوری در خاک لبنان، نظامیان ربوده شده در عرسال و همچنین تسلیح ارتش کشورش با سلاح‌‌های فرانسوی بحث و گفت‌‌وگو می‌کند.. پرونده اخیر جایگاه برجسته‌ای در دستور کار نخست وزیر لبنان در سفر به فرانسه را تشکیل می‌دهد .

منابع آگاه تاکید کردند که بخش عمده‌ای از دیدارهای سلام با مقامات فرانسوی بویژه در دیدار با رئیس جمهور فرانسه به بررسی موضوع انتخاب رئیس جمهور جدید کشورش اختصاص یافت.

پادشاه عربستان بیش از یک سال گذشته از هدیه سه میلیارد دلاری به منظور تسلیح ارتش لبنان با سلاح‌های فرانسوی سخن گفته که تا به امروز چنین امری محقق نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها