امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132239
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «قادر ملک‌اف» رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «قادر ملک‌اف» رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» در نشست هفتگی خود با جوانان مسلمان قرقیزستان در محل «پارک ‌هتل» در بیشکک درباره موضوع نقش خانواده و حقوق زنان در اسلام سخنرانی کرد.

وی در سخنان خود با قرائت برخی آیات قرآن مجید و ذکر برخی احادیث از حضرت پیامبر(ص)، به تبیین نقش و جایگاه والای خانواده و بانوان در اسلام پرداخت.

رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» تصریح کرد: دین اسلام بر پایه محبت و مودت و تکامل اخلاق بنا شده که در این رابطه خانواده نقش محوری دارد.

«قادر ملک‌اف» افزود: در همین رابطه خداوند بلافاصله پس از امر به اطاعت خودش، فرمان به نیکی کردن به والدین داده است.

وی در ادامه با استناد به آیات کلام‌ا... مجید و روایات، به تشریح گوشه‌هایی از مباحث مرتبط با بانوان از نگاه اسلام بویژه در مسئله ازدواج، مهریه، طلاق، آزادی‌های فردی و غیره پرداخت.

این کارشناس علوم دینی قرقیزستان در سخنرانی خود مصداق‌هایی را نیز از سنت‌های غلط در قرقیزستان در خصوص بانوان را یادآور شد از جمله مسئله دزدیدن عروس با اجبار در برخی مناطق و تصریح کرد که این اعمال از نگاه اسلام کاملا مردود است.

در ادامه این نشست که تا پاسی از شب به طول انجامید، جوانان علاقمند مسلمان قرقیزستان، پرسش‌های زیادی را در خصوص مسائل دینی مرتبط با حقوق و جایگاه زنان در اسلام مطرح کردند که توسط رئیس مرکز پژوهشی «دین، حقوق و سیاست» به آنها پاسخ داده شد.

در انتها نیز برخی از کتاب‌های تألیف شده توسط دکتر قادر ملک‌اف در زمینه اصول بنیادین اسلام و سایر موضوعات روز اسلامی در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

انتهای پیام/. 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها