امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132244
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، طی دیدار عصر جمعه علی ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، طی دیدار عصر جمعه علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با سای مینگزو وزیر اطلاع رسانی چین، طرفین بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی دو کشور تأکید کردند.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دو کشور در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه‌ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه‌های روابط دو جانبه گسترش یابد.

وی با یادآوری کمبود شناخت کافی بین نخبگان و مردم ایران و چین از یکدیگر، همکاریهای بیشتر رسانه‌ای بویژه ارتباط مستقیم کاری بین رسانه‌های این دو کشور را یک اولویت خواند و گفت: فعال شدن ظرفیتهای رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی بین تهران و پکن علاوه بر آشنایی نخبگان و مردم ایران و چین، می‌تواند زمینه ساز فعال شدن ظرفیتهای بیشتری از روابط دو جانبه شود.

«سای مینگزو» نیز با ضمن بازگو کردن پیشینه تاریخی روشن آشنایی مردم دو کشور صاحب تمدن ایران و چین و نقش جاده ابریشم در این بین، گفت: ظرفیت بالقوه بسیار بالای ایران و چین در روابط فرهنگی و رسانه‌ای موضوعی است که نیاز دارد مسئولین مربوطه دو کشور با اهتمام بیشتری بدان بپردازند.

وی که مسئول عالیترین مرجع سیاستگزاری در امور رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی دولت چین است، در ادامه سخنانش بر آمادگی دولت متبوعش جهت همکاری با دولت ایران برای ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته میان رسانه‌های مهم ایران و چین در یک سازوکار ثابت تأکید کرد.

این گزارش حاکیست دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی مستقیم رسانه‌های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری‌های رسانه‌ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار