امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132249
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اوکراین قصد دارد در سال 2015، 40 هزار تن به سربازان خود اضافه کند. خبرگزاری فرانسه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اوکراین قصد دارد در سال 2015، 40 هزار تن به سربازان خود اضافه کند. خبرگزاری فرانسه نوشت که این اقدام در پی نیاز به نیروی نظامی برای مقابله با روس گرایان در شرق کشور صورت می‌گیرد.

«استفان پولتوراک» وزیر دفاع اوکراین روز پنج‌شنبه به پارلمان این کشور گفت: «40 هزار سرباز در سال 2015 به نیروی ارتش اضافه خواهند شد و 10 هزار و 500 نفر هم به صورت نظامیان حرفه‌ای فعالیت می‌کنند.»

بر اساس این گزارش، برخی از این افراد جانشین گروهی می‌شوند که دوره فعالیت‌ آنها به پایان رسیده است و بنابر برنامه هدف این است که کل نیروهای نظامی از 232 هزار تن کنونی به  250 هزار نفر افزایش یابد.

سال 2013 فقط 130 هزار تن برای نیروهای نظامی اوکراین فعالیت می‌کردند. ارتش اوکراین در آن دوران کمتر از 25 هزار نفر را برای خدمت سربازی فراخوانده بود.

وزیر دفاع اوکراین در بخش دیگری از سخنرانی‌اش در پارلمان، گفت که بودجه نظامی این کشور در سال آینده به 2 برابر افزایش یافته و به 2.5 میلیارد یورو (3.2 میلیارد دلار) خواهد رسید.

بنابر جدیدترین آماری که سازمان ملل متحد منتشر کرده، ناآرامی‌ها در شرق اوکراین که با سقوط دولت مرکزی تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب کلید خورد، از آوریل گذشته تاکنون به مرگ بیش از 4 هزار و 300 نفر و آوارگی حدود یک میلیون نفر منجر شده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها