امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132250
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «والری دیل» معاون نخست وزیر قرقیزستان در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، «والری دیل» معاون نخست وزیر قرقیزستان در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری در یک نشست خبری اعلام کرد: این کشور 2.85 درصد از کل درآمد اتحادیه گمرکی را دریافت خواهد کرد.

به گفته این مقام قرقیز، در آخرین جلسه شورای کمیسیون اقتصادی اوراسیا این موضوع مورد بررسی قرار نگرفته بود با این حال، براساس موافقت‌نامه‌های قبلی، حجم گردش کالا و تجارت قرقیزستان محاسبه شد که از این طریق سهم قرقیزستان در کل بودجه پیشنهاد گردید.

این مسئله در حالی است که «جمعه‌قادر آکینی‌یف» یک اقتصاددان قرقیز اظهار داشت: تولید ناخالص داخلی کل اتحادیه گمرکی بیش از 3 تریلیون دلار است که در همان زمان سهم روسیه بیش از 2 تریلیون دلار می‌باشد.

وی عنوان می‌کند که در این میان سهم کشور قرقیزستان 6 میلیارد دلار است که این مبلغ 2.85 درصد از مجموع تولید ناخالص داخلی اتحادیه گمرکی را تشکیل می‌دهد.

به گفته این کارشناس اقتصادی قرقیز، در حال حاضر میانگین درآمد برای واردات کالا در قرقیزستان 35 سنت است که پس از پیوستن به اتحادیه گمرکی، این مبلغ 2 دلار 40 سنت خواهد شد.

وی عنوان می‌دارد: در این رابطه کل درآمدها میان عضای اتحادیه گمرکی توزیع می‌شود که به عنوان مثال، از این ناحیه درآمد قرقیزستان 7-8 برابر افزایش می‌یابد.

اتحادیه گمرکی شامل کشورهای روسیه، قزاقستان و بلاروس می‌باشد که قرقیزستان و ارمنستان نیز در سال 2015 به عضویت آن در می‌آیند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار