امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132252
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پارلمان پرتغال روز جمعه با تصویب طرحی غیرالزام‌آور، از دولت این کشور خواست کشور مستقل

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پارلمان پرتغال روز جمعه با تصویب طرحی غیرالزام‌آور، از دولت این کشور خواست کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، تصویب این لایحه در حالی صورت گرفت که همانطور که انتظار می‌رفت، هم نمایندگان حامی دولت و هم اعضای جناح مخالف دولت در پارلمان، رأی مثبت بالایی به آن دادند.
این طرح که به صورت مشترک از سوی حزب حاکم میانه‌رو راستگرا و اپوزیسیون سوسیالیست به صحن پارلمان معرفی شده بود، از دولت این کشور خواسته است تا «فلسطین را به عنوان کشوری مستقل و دارای حاکمیت، در هماهنگی با اتحادیه اروپا به رسمیت بشناسد.»
در ماه‌های اخیر، پارلمان‌های چندین کشور اروپایی با هدف پیشبرد مذاکرات سازش و در پاسخ به تداوم شهرک‌سازی‌های رژیم‌صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی، به صورت نمادین کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند. با این وجود، این اقدام که از سوی کشورهایی چون انگلیس، فرانسه، بلژیک، اسپانیا و ایرلند صورت گرفته، اثری در سیاست خارجی آن‌ها نداشته و تنها اقدامی تبلیغاتی به شمار می‌آید.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها