امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132260
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
«موفق الربیعی»، مشاور سابق امنیت ملی عراق و نماینده پارلمان این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ...

«موفق الربیعی»، مشاور سابق امنیت ملی عراق و نماینده پارلمان این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، توافق بین بغداد-تهران و دمشق برای بالا بردن سطح هماهنگی امنیتی بین یکدیگر در مقابله با گروهک تروریستی تکفیری داعش را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: شکست داعش بدون مشارکت ایران و سوریه در ائتلاف بین المللی ضد داعش یا هر گونه هماهنگی امنیتی در این راستا ممکن نیست.

الربیعی با اشاره به اینکه این سه کشور خیلی زودتر از این، نیاز به هماهنگی امنیتی در مبارزه با داعش داشته اند، گفت:تهران، بغداد و دمشق حتی اگر اختلافات سیاسی با یکدیگر داشته باشند هماهنگی امنیتی بین آنها باید در بالاترین سطح ممکن باشد زیرا خطر همه ما را تهدید می‎‌کند.

مشاور سابق امنیت ملی عراق با دعوت مجدد از کشورهای منطقه برای اعلام جنگ منطقه‌ای علیه داعش گفت: هیچ کشوری بدون دیگر کشورها نمی‌تواند به تنهایی داعش را شکست بدهد.

الربیعی گفت: هماهنگی عراق با ایران و سوریه باید امنیتی، نظامی و همچنین در سطح اطلاعاتی باشد زیرا هم تهران و هم دمشق اطلاعات و تجربیات زیادی در مبارزه با تروریسم در اختیار دارند که به عراق در سرکوب داعش کمک می کند.

نماینده پارلمان عراق درباره روند عملی شدن توافق امنیتی بین این سه کشور گفت: در مرحله نخست باید توافق چارچوب راهبردی باشد که نوع رابطه بین بغداد با تهران و دمشق را مشخص کند و در مرحله دوم سه کشور در سیاست های خود با یکدیگر هماهنگ باشند و در مرحله سوم هم هماهنگی عملیاتی در صحنه نبرد با تروریست‌ها است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها