امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132271
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هر ساله و با نزدیک شدن به اربعین حسینی، مردم عراق و سایر کشورهای همجوار با پای ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هر ساله و با نزدیک شدن به اربعین حسینی، مردم عراق و سایر کشورهای همجوار با پای پیاده از شهر و دیار خود یا یکی از شهرهای نزدیک به کربلا، پای پیاده به راه می افتند تا اربعین را در نینوا باشند و عرض ارادتی داشته باشند خالصانه و عاشقانه به سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین(ع) و در این مسیر سختی های فراوانی را تحمل می کنند اما عشق و ارادتی که به خاندان وحی دارند آنها را استوار و پابرجا نگاه می دارد.

یکی از شهرهایی که مردم زیادی از آنجا راهی کربلا می شوند بصره است؛ بصره دومین شهر بزرگ عراق و چندین میلیون نفر جمعیت دارد؛ بصره از نظر جغرافیایی در امتداد اروند و ۵۵ کیلومتری خلیج فارس و در ۵۴۵ کیلومتری بغداد، پایتخت و بزرگ ‌ترین شهر عراق واقع شده است.

«شما چه کسی هستید» با دستمایه قرار دادن حرکت کاروان پیاده مردم بصره تا کربلا سعی در به تصویر کشیدن عشق و علاقه مردم این دیار به اهل بیت(ع) دارد؛ این اثر با انتخاب 12 موضوع در این راهپیمایی از بصره تا کربلا، بخشی از ارادت مردم را به زیارت امام حسین(ع) نشان می دهد.

در شما چه کسی هستید می بینیم که مردم زیادی از ساکنین کنار مسیر حرکت زوار، تمام دارایی های خود را در اختیار زوار قرار می دهند تا خستگی راه را از ایشان بگیرند.

این مستند مصاحبه محور است و سعی می کند با قرار دادن سوژه ها در موقعیت مناسب، آنها احساسشان را بروز دهند.

مجید مروت پور، این مستند را که وحید چاووش کارگردان آن است برای شبکه افق تهیه کرده است.

شما چه کسی هستید قرار است ساعت 21:30 روز جمعه 21 آذرماه و تکرار آن روز بعد ساعت 17:30 از شبکه افق سیما پخش شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها