امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132295
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۱
تعداد بازدید: 99
به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران گفت: ...

به‌گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمید چیت‌چیان در جمع خبرنگاران گفت: میزان بارش& zwnj;ها در سال آبی جاری درمقایسه با متوسط 47 سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یافته است اما متاسفانه هنوز در سدها میزان ذخیره آب رو به کاهش است.

وی علت کاهش ذخیره سدها با وجود افزایش 30 درصدی بارش‌ها را پایین آمدن حجم ورودی آب سدها درمقایسه با خروجی آنها عنوان و ابراز امیدواری کرد: این روند تا پایان آذرماه تغییر کند و در ادامه سال آبی جاری بارش‌های بیشتری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: موضوع مدیریت مصرف آب و کاهش مصارف در بخش‌های شرب، صنعت و کشاورزی یک الزام است و باید همیشه صورت بگیرد.

وی یادآور شد: اگر تصور کنیم که با چند نوبت بارش مناسب مشکلات برطرف شده، تفکر ناصحیحی است چراکه کشور ما یک کشور خشک و نیمه‌خشک است و همواره به مدیریت مصرف آب نیازمندیم.

وزیر نیرو با اشاره به روند توسعه نیروگاه‌های مقیاس کوچک در کشور، گفت: ما نزدیک به 500 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در کشور داریم که حدود 200 مگاوات از آن را نیروگاه‌های تجدیدپذیر و مابقی را نیروگاه‌های حرارتی تشکیل می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال‌های آینده سرمایه‌گذاری بیشتری برای نیروگاه‌های کوچک انجام شود کمااینکه نیروگاه 25 مگاواتی شهرک صنعتی بشل که به‌وسیله بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است، در مازندران به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه انرژی الکتریکی نیروگاه‌های مقیاس کوچک در محل تولید استفاده می‌شود، گفت: این موضوع موجب می‌شود نیاز به افزایش ظرفیت خطوط انتقال نداشته باشیم که صرفه‌جویی برای کشور است.

وی خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های مقیاس کوچک بازده بالاتری دارند که می‌توان افزون‌بر تولید برق از بازیافت گرمای خروجی از اگزوزها برای گرمایش، تولید بخار برای صنایع و سرمایش استفاده کرد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها