امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132297
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۱
تعداد بازدید: 84
بهروز نعمتی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به بحث‌های مطرح شده در مورد واگذاری سهام یک شرکت ...

بهروز نعمتی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در واکنش به بحث‌های مطرح شده در مورد واگذاری سهام یک شرکت خودروساز& nbsp;به یک گروه قطعه‌ساز، اظهار داشت: سهام شرکت‌های خودروساز باید از طریق بورس واگذار شود، نه اینکه توسط شرکت‌های سازنده خودرو یا قطعه‌سازان خریداری شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخشی از سهام خودروسازان و یا شرکت‌های دولتی طوری واگذار شده که خصوصی سازی واقعی اتفاق نیفتاده و در واقع این بخش‌ها به حیاط خلوت دولت تبدیل شده اند و عموماً به صورت خصوصی، دولتی اداره می‌شوند.

وی افزود: به این ترتیب این شرکت‌ها هر زمان که بخواهند می‌توانند سهام خودشان را عرضه کنند و یا بخرند که این بزرگترین آفت محسوب می‌شود.

نعمتی با تأکید بر لزوم خصوصی‌سازی واقعی شرکت‌های خودروساز، تصریح کرد: سهام این شرکت‌ها باید پس از قیمت‌گذاری شفاف، در بورس عرضه شود تا هر فردی که توانایی خرید آن را دارد، برای این کار اقدام کند.

وی در مورد نتیجه تحقیق و تفحص از صنعت خودرو نیز گفت:‌ نتیجه این تحقیق و تفحص به قوه قضائیه ارائه شده و برای اجرا باید از طریق این قوه اقدام شود.

عضو کمیسیون صنایع همچنین با اشاره به ورود نادرست شورای رقابت به بحث قیمت‌گذاری خودروها گفت: تعیین قیمت خودرو، وظیفه معاونت وزارت صنعت است و شورای رقابت باید سیاست‌گذاری‌های لازم را انجام دهد.

وی افزود: ورود شورای رقابت به بحث قیمت‌گذاری خودروها باعث تشدید التهاب بازار می‌شود.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها