امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132300
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عزاداران سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) به سنت هر ساله در اربعین حسینی از ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عزاداران سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) به سنت هر ساله در اربعین حسینی از میدان امام حسین (ع)

به سوی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به پیاده‌روی پرداختند.

این حرکت خودجوش مردمی به تأسی از زائران پیاده اباعبدالله حسین (ع) که هر ساله از مسیرهای گوناگون خود را به حرم مطهر این امام بزرگوار می‌رسانند، برگزار شده است.

دلسوختگان سید و سالار شهیدان مسیر 19 کیلومتری را از میدان امام حسین (ع) آغاز و با گذر از ایستگاه‌های میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش و سه‌راه ورامین (شهرری)، طبق زمان برنامه‌ریزی شده ساعت 11:15 به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) شرفیاب می‌شوند.

در این میان نیز عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر پیاده روی عزاداران، ایستگاه‌های پذیرایی، تست قند خون و واکس زدن کفش زائران را بنا کردند.جوانان به عشق اربابشان کفش‌های زائران حسینی را صلواتی واکس می‌زدند.

در پیاده‌روی میدان امام حسین (ع) تا میدان شهداء، برخی از شهرداری‌های مناطق از جمله شهرداری منطقه 13 به برپایی چادر و خیمه‌هایی پرداخته‌اند که یکی از غرفه‌ها با ارائه توماری به مردم از آنها می خواست که اگر درد و دلی با سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) دارند آن را بر روی پارچه مکتوب تا در اولین فرصت آن را به حرم این امام همام رهسپار کنند.

 

خیل جمعیت به سمت میدان شهدا برای پیاده‌روی به سوی حرم شاه عبدالعظیم حسنی به قدر باشکوه است که در این میان علاوه بر چهره‌های جوان و بانشاط، چهره‌هایی را می‌توان یافت که کهنسال بوده اما عشق به ارباب آنها را بی‌تاب و به سمت معشوق می‌رساند.

 

* از قافله جا ماندم/ما پیروز میدان هستیم

سیدفاطمه حسینی، یکی از همین افراد است که خود را جا مانده از غافله کربلا در اربعین حسینی می‌داند و می‌گوید: امروز برای امام حسین (ع) لبیک می‌گویم ما از غافله دور ماندیم، زائران حسینی رفتند خوشا به سعادت‌شان. چندین بار به کربلا مشرف شده‌ام اما اکنون از غافله جا مانده‌ام، ولی گفتم این راه را به نیت کسانی که به کربلا رفتند، بپیمایم.

 

وی درباره حضورش در این راهپیمایی، ادامه می‌دهد: می‌خواستم به آمریکا، اسرائیل و انگلیس و ابرقدرت‌هایی که در کره جهان دارند جنایت می‌کنند، آن داعشی‌ها و آن آمریکای جنایتکار که در مملکت، دانشمندان ما را ترور کردند، بگویم که کور خوانده‌اید، ما در مسئله انرژی هسته‌ای و 5+1 پیروز هستیم، شما اراک را ببینید که شهید شهریاری در آنجا چه کرد و آن احمدی روشن چه کاری انجام داد. ما در انرژی هسته‌ای پیروز شدیم چون حق تقدم و مسلم ما است.

حسینی می‌‌افزاید: آن شکنجه‌هایی که آمریکا بر مردم افغانستان بیچاره کرد و همچنان هم دارد جنایت می‌کند، کور خوانده است. آمریکا، اسرائیل و فرانسه کور خوانده‌اند و هر کدام دارند در کره زمین حکومت می‌کنند، بیایند و مردم را ببینند مردم دارند جانشان را می‌دهند. شما با توپ و تانک احساس می‌کنید، قدرت دارید ولی ما ایمان در قلبمان است.

 

*برای عشق به ارباب،‌حلوا می‌پزم

در ادامه مسیر مشاهده می‌کنیم که عده‌ای در حال پختن حلوا هستند، با اکرم شهبازی، یکی از آشپزان به گفت‌وگو رداختیم، وی می‌گوید: برای امام حسین حلوا می‌پزیم و آن هم فقط به خاطر عشق به ارباب است و نه هیچ چیز دیگری.

*گرانی در عشق به ارباب هیچ تأثیری ندارد

در این راستا به سراغ خانواده دیگری رفته و با مادر خانواده که خود را لیلا صحراپور معرفی می‌کند، به گفت‌وگو نشستیم، وی درباره عشق به ارباب اینگونه سخن می‌گوید: 20 سال است که فرزندان یتیمم را بزرگ کرده و سر و سامان داده‌ام و دیگر هیچ آرزویی جز دیدار حرم سیدالشهدا را ندارم و اینکه در بین‌الحرمین حضور یافته و به پابوسشان برم.

 

وی تأکید می‌کند: مردم به خاطر عشق به ارباب‌شان در اینجا حضور یافته‌اند، شاید آمریکا و برخی از مردم فکر می‌کنند که گرانی است و نان و گوجه هم گران شده و مردم خسته‌اند، اما مردم هیچ وقت از ارباب خودشان دست برنمی‌دارند و تا قیام قیامت هم باشد، جانمان را برایش خواهیم داد.

 

 

*گرفتن صلواتی فشار و قند خون زائران حسینی

به سمت میدان شهدا که می‌روی، به چادرهایی مواجه می‌شویم که عده‌ای پشت میزهای عریض و طویل نشسته و مردم را برای گرفتن فشار و قند خون دعوت می‌کنند. حتی در این میان حضور آمبولانس‌ها و توزیع رایگان بروشور پزشکی درباره بیماری‌ها قلبی، عروقی، پوکی استخوان و غیره را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

 

*به تصویر کشیدن عکس‌های پیاده‌روی میلیونی اربعین از نجف تا کربلا

 

در راهپیمایی بزرگ اربعین از میدان امام حسین (ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی، در چادرهای شهرداری منطقه‌ 13 عکس‌های پیاده‌روی میلیونی اربعین از نجف تا کربلا را برای راهپیمایان به تصویر کشیده است. 

 

برخی از افراد در میان راهپیمایان حسینی به پخش برگه‌ها و بروشورهای مختلف پرداختند که از جمله ان می‌توان به «ثبت‌نام در نذر فرهنگی» توسط خانه شهریان جوان، ارسال پیام به سامانه‌ای برای دریافت اذکار فرمایشات علما و بزرگان و نکاتی ناب در طول مسیر زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) و در نهایت کتاب «زیارت عاشورا»، اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها