امروز : یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 23
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132302
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 100
«مروان العربی»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق در خصوص مخالفت آمریکا با طرح ...

«مروان العربی»، تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق در خصوص مخالفت آمریکا با طرح ترکیه برای ایجاد منطقه حائل در خاک سوریه گفت: مخالفت یا تعلل دولت آمریکا برای ایجاد منطقه حائل در شمال یا جنوب سوریه به خاطر حسن نیت آن نیست بلکه به این خاطر است که آمریکا می داند این مناطق یکی از خطوط قرمزی است که محور مقاومت در پرونده سوریه تعیین کرده است.

العربی افزود: دولت آمریکا در خصوص ایجاد مناطق بی طرف در خاک سوریه  در قبال متحدان خود وقت کشی می‌کند چرا که می‌داند اگر از این خط قرمز بگذرد پاسخ سوریه، ایران، حزب الله و عراق در همه ابعاد کوبنده خواهد بود بخصوص که محور مقاومت مورد حمایت متحدانش در روسیه و چین قرار دارد.

تحلیلگر سیاسی سوریه ادامه داد: آمریکا تنها زبان منافع خود را می‌فهمد و بر همین اساس هم رئیس جمهور آمریکا معاون خود را به ترکیه و وزیر خارجه خود را به تل آویو فرستاد تا از هر دو طرف بیش‌ترین وقت ممکن را برای بررسی ایجاد منطقه بی‌طرف بگیرد.

آمریکا درصدد از هم پاشیدن ارتش‌های عربی برای تضمین امنیت اسرائیل است

العربی با اشاره به اینکه موضع آمریکا درباره مناطق بی طرف به معنای انصراف آمریکا از طرح تقسیم سوریه نیست گفت: سرازیر کردن تروریست‌ها به منطقه تلاش برای به فرسایش کشیدن ارتش‌های عربی و مهم‌ترین آن ارتش سوریه است تا بدین شکل امنیت اسرائیل را تضمین کند.

وی ادامه داد: آمریکا هرگز در تقسیم عراق و تبدیل آن به چندین رژیم سیاسی که با یکدیگر درگیر باشند موفق نخواهد بود و توهم امپریالیستی آمریکا در برابر دژهای محور مقاومت از بین می‌رود .

العربی گفت: چیزی که برای آمریکا مهم است امنیت اسرائیل و چپاول نفت و گاز منطقه است به همین خاطر است که متوسل به سلاح‌های مختلف از جمله سلاح تجزیه خواهد شد و طرح تجزیه سوریه را با ایجاد مناطق بی‌طرف که رجب طیب اردوغان سرکرده واقعی داعش خواستار آن شده به اجرا می‌گذارد.

تحلیلگر سیاسی سوریه افزود: تشکیل منطقه بی‌طرف برای متحد کردن شبه نظامیان داعش، النصره، احرار الشام و ارتش آزاد است تا ارتشی قدرتمند برای ضربه زدن بر دولت سوریه تشکیل شود.

مروان العربی در پایان گفت وگوی خود تاکید کرد: اما ما با قاطعیت می‌گوییم که با اقتدار رهبری سوریه و حمایت متحدان راهبردی آن هیچ کدام از این قدرت‌ها قادر به ایجاد منطقه بی‎‌طرف حتی به اندازه یک متر در خاک سوریه نیستند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار