امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۹:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132341
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 107
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نوام چامسکی» اندیشمند، محقق و تحلیلگر برجسته آمریکایی در واکنش به کشته ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نوام چامسکی» اندیشمند، محقق و تحلیلگر برجسته آمریکایی در واکنش به کشته شدن مداوم سیاه& zwnj;پوستان به دست پلیس آمریکا، جامعه این کشور را «بسیار نژادپرست» توصیف کرد.

آقای چامسکی که با شبکه تصویری «گریت تی‌وی» (GRIT TV) مصاحبه می‌کرد، گفت: «این جامعه‌ای بسیار نژادپرست است. واقعا تکان‌دهنده است. آنچه که در 30 سال گذشته به سر آفریقایی-آمریکایی‌ها آمده، مشابه چیزی است که «ادوارد باپتیست» (نویسنده و تاریخدان) در مورد رخدادهای اواخر قرن 19 تعریف می‌کند.»

وی با بیان اینکه متمم‌های لغو برده‌داری تنها توانست به مدت یک دهه برای سیاهان آزادی به همراه داشته باشد، گفت اختیاراتی که بعدها به ایالات داده شده، آن‌ها را قادر ساخت تا هرآنچه می‌خواهند با سیاه‌پوستان انجام دهند. چامسکی افزود: «آنچه که آن‌ها انجام دادند، مجرمانه کردن زندگی سیاه‌پوستان بود که نوعی نیروی کار اجباری به وجود آورد. این قوانین مردان سیاه‌پوست را به زندان می‌افکند و آن‌ها از این طریق به یک نیروی کار کامل، بهتر از برده‌ها، تبدیل می‌شدند.»

در ماه‌های اخیر کشته شدن چند سیاه‌پوست از جمله «مایکل براون»، «اریک گارنر» و «تمیر رایس» به دست افسران سفید‌پوست پلیس، به بروز اعتراضات کم‌سابقه در ایالات متعدد آمریکا منجر شده است. معترضان می‌گویند با وجود تغییر قوانین، همچنان نهادهای آمریکایی رفتاری نژادپرستانه با سیاه‌پوستان و اقلیت‌های نژادی دارند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها