امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132349
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 20
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ده‌ها هزار نفر از شهرهای بزرگ آمریکا از جمله واشنگتن، نیویورک و سانفرانسیسکو در اعتراض ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ده‌ها هزار نفر از شهرهای بزرگ آمریکا از جمله واشنگتن، نیویورک و سانفرانسیسکو در اعتراض به خشونت پلیس این کشور دست به تظاهرات زدند.

خبرگزاری اسپوت‌نیک روسیه در گزارشی با اشاره به اینکه در نیویورک در منهتن و در مقابل مرکز پلیس این شهر دست به تظاهرات شدند، تاکید کرد که بین 30 تا 50 هزار معرتض در خیابان‌های شهر نیویورک حضور دارند.

موج جدید اعترضات ضد نژادپرستی در آمریکا پس از آن آغاز شد که دادگاهی در نیوریورک پلیس قاتل اریک‌گارنر دستفروش سیاه پوست را تبرئه کرد.
 


تظاهرات در سانفرانسیسکو

این درحالی است که فیلم لحظه کشته شدن گارنر توسط این پلیس موجی از خشم را در میان آمریکایی‌ها به ویژه سیاهپوستان برانگیخت.پلیس آمریکایی با حلقه کردن دست خود گارنر را به زمین می‌اندازد و درحالی که وی_که مبتلا به بیماری ریوی بود_ می‌گفت: نمی‌توانم نفس بکشم، پلیس آمریکایی حاضر به رها کردن او نبود.

علاوه براین معترضان در بوستون آمریکا نیز دست به تظاهرات زده‌اند و خواستار پایان خشونت پلیس علیه شهروندان در خیابان‌های آمریکا شدند.
 


تظاهرات در نیویورک

خبرنگار تلویزیون اسکای نیوز هم در گزارشی از نیویورک تعداد معترضان را تا 60 هزار نفر گزارش داد و آنرا بزرگترین تظاهرات از زمان آغاز اعتراضات ضد نژادپرستی در فرگوسن در تابستان امسال بوده است.

همچنین راشاتودی هم خبر داده که بیش از 400 نفر از اهالی ایالت میسوری و شهر فرگوسن به نیویورک آمده‌اند تا اعتراض خود را اعلام کنند.
 


تظاهرات در واشنگتن

پلیس نیویورک برای مقابله با معترضان در مناطق مختلف این شهر اقدام به نصب موانع کرده تا معترضان را مهار کند.
 
انتهای پیام/
 
   
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها