امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132367
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 32
مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وی در پاسخ به ...

مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وی در پاسخ به این پرسش که & laquo;در حوزه ورزش دانش‌آموزی چه فعالیت‌هایی در حال انجام است و موضوع المپیاد درون مدرسه‌ای چگونه دنبال می‌شود؟»، اظهار داشت: طرح المپیاد درون مدرسه‌ای ابعاد مختلف دارد و به ابعاد مختلف آن توجه کرده‌ایم.

وی افزود: در نخستین بازخورد 32 ناظر به استانها اعزام شدند که این ناظران مقطعی نیستند و نظارت را شبکه‌ای دیده‌ایم تا از مناطق به مدارس برسیم؛ طرح ارزیابی استان، منطقه و مدرسه در این خصوص پیش بینی شده است و ضمناً در این حوزه نخستین بازخورد را از مدیران کل آموزش و پرورش استانهای کشور دریافت کردیم و مدیران کل از این طرح به صورت یکپارچه تمجید کردند.

حمیدی با بیان اینکه کار المپیاد درون مدرسه‌ای خوب پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: البته این طرح در اجرا مشکلاتی دارد که فکر می‌کنیم بعضی مدارس این کار را کلید نزدند و این مشکل در ارزیابی‌ها مشخص شد؛ آمار داریم که برخی مدارس روی این موضوع حساسیت نشان ندادند، اما بهترین حالت را در سال آینده می‌بینیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا طرح المپیاد درون مدرسه‌ای با لیگ‌ها و مسابقات دانش‌آموزی که قبلاً برگزار می‌شد، منافاتی ندارد؟»، گفت: بررسی‌هایی انجام دادم و متوجه شدم که خود مدارس کم و بیش این کار را اجرا می‌کنند و مسابقات بین کلاسی را دارند و بعضی احساس کردند که نیاز به آموزش سراسری ندارد و معلمان یا دیدند یا خودشان اجرا کردند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ضمن اینکه موضوع در کف مدرسه است و این دانش‌آموزان کسانی نیستند که در حد لیگ باشند، اما برای افرادی که مهارت کافی در مدرسه را نداشته باشند ورزش همگانی را هم تجویز می‌کنیم؛ به عنوان نمونه اگر فردی والیبال بلد نیست، حتما طناب کشی و طناب بازی بلد است و می‌تواند انجام دهد که آنها را هم گفته‌ایم به رقابت بگذارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار