امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132373
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 39
علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه  وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش فارس در پاسخ به این پرسش که «مردم به دلیل ...

علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه  وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش فارس در پاسخ به این پرسش که «مردم به دلیل گرانی لوازم لازم رشته‌های کار دانش تمایلی به این رشته‌ ها ندارند، شما چه برنامه‌ای دارید؟» اظهار داشت: از چالش‌هایی که در توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای داریم این نکته است که آموزش فنی و حرفه‌ای در همه دنیا گران است و نسبت به شاخه نظری سرانه آموزشی آن چند برابر است.

وی اضافه کرد: در دو سال اخیر که مشکلات بودجه‌ای در سطح آموزش و پرورش وجود داشته، مقداری هنرستان‌ها با این مشکل روبه‌رو بوده‌اند؛ اما سال گذشته 3 میلیارد بودجه برای تجهیز هنرستان‌ دادیم و امسال خوشبختانه قبل از شروع سال تحصیلی بودجه‌ای که مجلس در نظر گرفته بود و دولت در لایحه بودجه پیش‌بینی کرده بود 25 میلیارد تومان برای تجهیز هنرستان‌ها بود که در شهریورماه به استان‌ها داده‌ایم.

زرافشان گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با سایر دستگاه‌ها به امضا رسیده است تا بخشی از این هزینه‌ها که به خانواده‌ها تحمیل می‌شود از طریق سایر دستگاه‌ها که در واقع به طور مستقیم از خروجی شاخه کار دانش و فنی‌ و حرفه‌ای استفاده می‌کنند، تأمین کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا آماری در خصوص تعداد گرایش دانش‌آموزان به رشته‌های نظری دارید؟» افزود: در سال 93-92 گرایش بیشتر دانش‌آموزان به سمت رشته تجربی بوده است و در سال تحصیلی گذشته 45 درصد دانش‌آموزان در رشته تجربی و 55 درصد در رشته انسانی و ریاضی فیزیک بوده است.

زرافشان یادآور شد: البته این پدیده‌ای بوده است که در چند سال اخیر اتفاق افتاده است؛ اما تمایلی در سال‌های اخیر اتفاق افتاده است که گرایش دانش‌آموزان به شاخه فنی و حرفه‌ای و کار دانش است و در حال حاضر 42 درجه دانش‌آموزان در شاخه کار دانش و فنی و حرفه‌‌ای تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار