امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132378
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 79
جواد صراف‌زاده فیزیولوژیست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس اظهار کرد: کف پا تنها محل تماس وزن شخص با زمین است و تمام نیروها توسط پا ...

جواد صراف‌زاده فیزیولوژیست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت درمان فارس اظهار کرد: کف پا تنها محل تماس وزن شخص با زمین است و تمام نیروها توسط پا از زمین به بالا انتقال پیدا می‌کند بنابراین اگر این نیروها به شکل نامناسب به بدن وارد شود عوارضی بر آن تحمیل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: کودکی که دارای کف پای صاف باشد و این عارضه کنترل نشود به تدریج زانوها، ران و در نهایت کمر دچار تغییر شکل می‌شود که اصلاح آن بسیار ساخت خواهد بود.

صراف‌زاده خاطرنشان کرد:‌ باید در سنین پایین درصدد اصلاح کف پای صاف باشیم چرا که اگر بخواهیم بعد از 20 سالگی این تغییر را در کف پا ایجاد کنیم تغییر شکل‌های ایجاد شده در قسمت‌های بالاتر از کف پا در مقابل این درمان پاسخ نخواهد داد.

این فیزیولوژیست بیان داشت: در افراد دارای پای پرانتزی یا کسانی که زانوهای به هم چسبیده دارند مفصل ران نیز دچار تغییر خواهد شد چرا که اسکلت بدن مانند یک زنجیره‌ است و تغییر یکی تغییر دیگری را در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: اگر در زمان مناسب از کفی استفاده شود و تلاش کنیم عارضه را اصلاح کنیم حتی اگر کف پا درمان نشود سایر نقاط بدن دچار عارضه نخواهد شد و تغییر شکل نخواهد داد.

صراف‌زاده تأکید کرد: در قوس کف پا رباط‌های دارای قوس طولی و قوس عرضی وجود دارد که اغلب در افراد دارای کف پای صاف رباط‌های طولی استحکام کافی نداشته و خوابیده‌اند که با گذاشتن کفی و تمرینات مناسب این رباط‌ها استحکام خود را باز می‌یابند و شکل طبیعی خودرا بازخواهند یافت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها